E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

I veshur kuq e zi/ Publikohen fotot e rralla të komandantit, Adem Jashari

Komandanti legjendar i UÇK-së, Adem Jashari nëse do të ishte gjallë, sot do të festonte ditëlindjen, në 28 Nëntor, datë në të cilën gjithë populli shqiptar feston Ditën e Flamurit dhe Pavarësinë.

Ndërkohë, në rrjetet sociale dhe nga mediat në Kosovë janë publikuar disa foto të Adem Jasharit, i veshur me bulzë të kuqe e me shqiponjën dykrenare në mes.

Në dorë, ai dhe bashkëluftëtarët e UÇK-së mbajën pistoleta dhe kallashnikov.

Me vendim të ish-presidentit të Kosovës Fatmir Sejdiu, Adem Jashari është nderuar me titullin Hero i Kosovës.

Ndërsa, Administratori i parë ndërkombëtar i Kosovës, Bernar Kushner ka deklaruar se po të kishte Çmim Nobel për sakrificë e liri, ai do t’i takonte Adem Jasharit dhe familjes së tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ U ndërtua për 8 vite: Del në shitje shtëpia më e madhe në botë, ja çmimi

Pas rreth një dekade në ndërtim, shtëpia më e madhe në botë është në shitje. 340 milionë dollarë është vlera e rezidencës gjigante 105.000...

Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Dashi Nen ndikimin e madh te Venusit ju do i jepni me shume prioritet se kurrë me pare jetës ne çift. Do ndiheni mire pranë...

Rama: 369 mjekë dhe infermierë janë vaksinuar kundër koronavirusit

Kryeministri Edi Rama, shprehet se deri më tani 369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID19, kanë marrë dozën e...

Dy gjela nuk mund të këndojnë majë të të njëjtit pleh

Nga: Astrit Patozi SPAK-u mund të jepte një kontribut të madh për interesin publik, që mund të shërbente sadopak edhe për zgjedhjet e 25 prillit. Mjafton...

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...