E martë, 23 Shkurt, 2021
17 C
Tirana

“I preu flokët keq djalit” Babai hakmerret, plagos rëndë berberin

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Teksas. Një burrë ka qëlluar tri herë me armë zjarri një berber, pasi ky i fundit i kishte prerë flokët keq të birit 13 vjeçar.

Sipas policisë, ai ka gjuajtur 3 herë mbi berberin, njëherë në këmbë, njëherë në stomak dhe njëherë në krah, duke e plagosur rëndë. Incidenti raportohet të ketë ndodhur pak para orës 5 pasdite, më 21 dhjetor, afër qytetit Hjuston.

Berberi u dërgua në një spital lokal. Ai fatmirësisht ka gjendje të qëndrueshme dhe pritet të mbijetojë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia lëshon “pasaporta” Covid për ata që kanë marrë të dyja dozat e vaksinës

Disa muaj para se të fillojë sezoni turistik, Greqia është bërë një nga vendet e para në Bashkimin Evropian që lëshon certifikata dixhitale të...

Tomini: Karantina e plotë, guri i fundit i qeverisë nëse nuk zbatohen masat

Zv.Ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini është shprehur se ka një rritje të numrit të rasteve që kërkon shtrimin në spital. Në një intervistë për A2CNN,...

A duhet t’u besojmë vaksinave ruse dhe kineze?

Nga: Frida Ghitis “The Washington Post” Kur presidenti rus Vladimir Putin njoftoi personalisht në gushtin e vitit të shkuar se Rusia kishte miratuar vaksinën e...

Ilir Meta nuk ka pse fshihet, duhet të dalë hapur në fushatë

Nga: Andi Bushati Ilir Meta është futur në një qerthull pa krye duke dashur të justifikohet për akuzat e shumicës parlamentare, se ai po bën...

Meta: Shqipëria e shqiptarëve dhe kurrë e oligarkëve dhe mafies ndërkombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me të rinjtë në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Meta shprehet se më datë 25 prill,...