E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

I premtoi ndryshimin e fatit, fallxhorja i merr 35-vjeçares rreth 12 mijë euro

Rastet e mashtrimit nga ana e fallxhoreve, nuk janë të paktat në vendin tonë. Një 35 vjeçare në Tiranë është detyruar që të denoncojë në polici një fallxhore, e cila e kishte mashtruar.

Policia ka proceduar shtetasen me inicialet A.SH., e cila i ka marrë një 35-vjeçare rreth 12 mijë euro.

Fallxhorja i kishte premtuar ndryshimin e fatit me ‘fall’ një 35-vjeçareje. Dhe gjatë kësaj periudhe 2 mujore, ajo ka arritur që ti marrë shumën e majme 35-vjeçares, e cila ishte në kërkim të një fati të mirë.

Duke parë gjendjen emocionale të vajzës së zhgënjyer, fallxhorja e kishte edhe më të lehtë për ta manipuluar, se një ditë ajo do ti sillte veçse fat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...