Shqipëria

I nxehti sapo ka filluar, ja si parashikohet korriku

               Publikuar në : 08:02 - 13/06/19 M. S

Ky muaj pritet të jetë i nxehtë, dhe sipas zonave përkatëse temperaturat mesatare mujore do të jenë 3-4°C mbi vlerat tipike të një qershori normal.

Më e ndjeshme nxehtësia pritet të jetë në zonat Lindore si Dibra, Mati, Librazhdi, Pogradeci dhe Korça, ku jemi mësuar që edhe vera të jetë e freskët.

Edhe korriku 2019, sjell tablo termike të ngjashme me qershorin, ndërsa ka sinjale që gushti të sjellë temperatura më afër vlerave normale mujore.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT