E shtunë, 31 Tetor, 2020
12 C
Tirana

I nevojiten 265 milionë euro për tre përforcime, Barcelona nxjerr në shitje 8 yje

Më të lexuarat

Shokuese/ Tërmeti në Izmir, shikoni si mbahet në “këmbë” pallati nga 3 vinça

Pa mbushur 24 orë nga momenti i lëkundjeve të forta me magnitudë 6.6 të shkallës Rihter, forcat e kërkim-shpëtimit në qytetin e Izmirit, janë...

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Video/ Nuk është iluzion, godina 5-katëshe spostohet 60 metra

Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur teknologjinë...

Tërmeti/ 7 godina të rrënuara, njerëzit kërkojnë nën rrënoja (VIDEO)

Turqia pak çaste më parë është goditur nga një tjetër tërmet i fortë, i cili ka lënë pas dëme të mëdha. Tërmeti me magnitudë 6.6...

Tërmeti shkakton cunami, deti vërshon në qytetin turk (FOTO)

Dhjetra ndërtesa të shembura dhe njerëz të frikësuar që kërkojnë nën rrënoja, është pasqyra e përgjithshme e asaj që po ndodh në Turqi, pas...

Rolf Buchholz, njeriu me plot 516 modifikime në trup (VIDEO)

Bërja e tatuazheve dhe vendosja e pirsing, janë sot në modë kryesisht tek të rinjtë. Por gjermani Rolf Buchholz, e ka çuar deri në...

Bilanci i pandemisë/ Humbin jetën 7 pacientë, infektohen 241 persona

Ministria e Shëndetësisë, ka konfirmuar se në 24 orët e fundit janë zbuluar 241 raste të reja me koronavirus nga 1260 testime të kryera...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Klubi i Barcelonës bëhet gati për një rinovim të skuadrës, për të nisur një cikël të ri të rëndësishëm fitues me synimin që këtë herë të kthejë me çdo kusht Mesin në finalen e Ligës së Kampioneve. Për këtë arsye, katalanasit janë ndër skuadrat më aktive në merkaton e lojtarëve, pasi kanë planifikuar që tani një blerje e po mendojnë të paktën dy të tjera të rëndësishme për sezonin e ardhshëm.

Gjithçka duhet mbyllur që në fillimin e qershorit, por nuk do të jetë e lehtë, sepse para se të shpenzojnë, katalanasit duhet të arkëtojnë të ardhura të mjaftueshme për të përballuar blerjet. Frenki De Jong është lojtari i cili është e sigurt që do të afrohet në verë pasi është zyrtarizuar blerja e tij nga Ajaks, ndërsa të njëjtën rrugë pritet të ndjekin edhe Mathijs De Ligt e Antoine Grizmann, për një shpenzim total prej 265 milionë eurosh, sipas vlerave të përllogaritura për blerjen e kartonit të tyre.

Lexo edhe :   Barcelona rrezikon falimentin, ja arsyeja

Klubi përballon pa problem 75 milionë eurot që shpenzoi për De Jong sipas asaj që raporton “Marca”, por jo shpenzimet për dy futbollistët e tjerë dhe duhet t’i financojë me shitjet e disa prej lojtarëve të cilët nuk do të kenë hapësira në rreshtim në vitin e ardhshëm.

Kështu, sipas të njëjti burim në shitje janë nxjerrë Coutinho, Umtiti, Cilesen, Malcom, Andre Gomes, Denis Suarez, Rafinha, Semedo si dhe Ivan Rakitiç, për të cilin tashmë nuk është e garantuar prania në fushë rregullisht, edhe pse mesfushori do të dëshironte të vazhdonte të luante me ekipin katalanas.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Maqedonia e Veriut, 1 mijë raste të reja me C*vid

Maqedonia Veriut të shtunën ka arritur shifrën rekord prej 1,085 rastesh të reja me koronavirus brenda një dite. Po ashtu, në 24 orët e...

Berat, infektohen me C*vid 2 mësuese dhe një inspektor policie

Ditën e sotme janë konfirmuar 12 raste me koronavirus në qarkun e Beratit, të cilat janë kontakte të personave të cilët kanë rezultuar pozitivë...

Pandemia/ Austria mbyll baret dhe restorantet, mësimi do të zhvillohet online

Kancelari Sebastian Kurz njoftoi sot në një konferencë për shtyp se qeveria austriake ka vendosur bllokimin e lëvizjes nga ora 20:00 e mbrëmjes deri...

Britania rikthen karantinën, kryeministri Johnson: “Asnjë alternativë tjetër”

Kryeministri britanik Boris Johnson ka njoftuar një mbyllje kombëtare njëmujore për Anglinë. Rregullat e reja do të hyjnë në fuqi në mesnatën e së...

Kush mund të jetë fituesi i zgjedhjeve, Trump apo Biden?

Ndërsa kanë mbetur pak ditë nga zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit, kandidati demokrat për Shtëpinë e Bardhë Joe Biden duket se ka një epërsi...