E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

I mori jetën 25-vjeçarit, jepet sot masa e sigurisë për efektivin e policisë

Efektivi i ‘Shqiponjave’, Nevaldo Hajdaraj, i cili ekzekutoi me armën e shërbimit Klodjan Rashën në Tiranë, do të përballet sot me trupën gjykuese, e cila do të japë masën e sigurisë.

Seanca pritet sot në orën 13:30, ku gjyqtarët do të vlerësojnë provat e Prokurorisë, për të vendosur më pas se si do të vijohet me gjykimin e 31-vjeçarit.

25-vjeçari Rasha u qëllua dy herë nga efektivi i “Shqiponjave” Nevaldo Hajdaraj, pak pas mesnatës së të martës, duke mbetur i vdekur në vend.

Më herët, familja e të ndjerit është shprehur se kërkon vetëm drejtësi, dhe këtë e pret nga shteti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...