Rajoni

I mbijetoi dhunës seksuale në Kosovë, Vasfije Krasniqi rrëfen sot torturat


               Publikuar në : 09:02 - 26/06/19 user tir

Vasfije Krasniqi, aktivistja e cila i mbijetoi dhunës seksuale në luftën e Kosovës ditën e sotme do të rrëfejë torturat dhe eksperiencën e rëndë para Kongresit dhe Senatit italian.

Raportohet se e pranishme do të jetë edhe ish-Presidentja Atifete Jahjaga dhe po ashtu edhe dy deputetë të Kuvendit të Kosovës.

Krasniqi është një ndër aktivistet më të njohura në Kosovë e cila me kurajon e saj, po ndihmon në kauzën ndërkombëtare për të ndaluar përdorimin e dhunës seksuale.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT