E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

I mbështetur në pemë pranë një lokali/ Skema e ekzekutimit të 25-vjeçarit

Një ditë pas vrasjes së 25 vjeçarit, Klodian Rasha, grupi hetimor ka rindërtuar skemën dhe dinamikën e ngjarjes që çoi në ekzekutimin e të riut.

Hetuesit kanë marrë në pyetje efektivët e policisë që kanë qenë në shërbim dhe dëshmitarë të ngjarjes për të hedhur dritë për vrasjen e 25 vjeçarit.

Sipas grupit hetimor, i riu është pikasur i mbështetur në një pemë pranë një lokali ku efektivi i ka kërkuar të ndalojë dhe me pas Rasha ka vrapuar duke kaluar në anën tjetër të rrugës, duke bërë një trajektore dhe për tu rikthyer pranë rrugicës ku u ekzekutua.

Sipas hetuesve, arma e cila dyshohet se i përkiste të riut është gjetur rreth 100 metra nga vendi ku është ekzekutuar.

Grupi i posaçëm hetimor ka rimarrë në pyetje efektivin e policisë i cili është shprehur se i riu e ka kërcënuar dhe më pas e ka qëlluar nga frika. Ndonëse kanë kaluar disa orë pas ngjarjes hetuesit ende nuk kanë në dispozicion ekspertizën përfundimtare të armës së gjetur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë e bën ndryshe lidershipin e mandatit të tretë të PS

Nga Alfred Peza Edi Rama kishte premtuar që në fushatën elektorale të zgjedhjeve të 23 Qershorit 2013, që e riktheu PS në pushtet, se nuk...

Me drogë në makinë, shoqërohet në polici djali i Azem Hajdarit

Azem Hajdari, djali i vogël i deputetit të ndjerë me të njëjtin emër, është shoqëruar në komisariatin e Policisë së Elbasanit mbrëmjen e sotme. Sipas...

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...