E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

I lexoi mesazhin në telefon, babai godet me grushte dhe shkelma 15-vjeçaren

Më të lexuarat

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi ushtroi dhunë fizike ndaj vajzës së tij 15-vjeçare.

Sipas mediave greke, ngjarja ka ndodhur të dielën, në fshatin Acalenjo, në ishullin grek të Kretës. Mësohet se 52-vjeçari ka filluar ta godasë vajzën e tij me grushte dhe shkelma, pas një mesazhi që ai kishte lexuar në celularin e së bijës.

Ishin fqinjët ata të cilët njoftuan policinë, e cila ka arrestuar menjëherë shtetasin shqiptar. Ndërkohë, vajza është dërguar në spital me plagë të rënda dhe nuk dihet ende gjendja e saj.

52-vjeçari i arrestuar raportohet se është një përdorues i shpeshtë i alkoolit dhe përdorte shpesh dhunë, ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve të tij. Gjyqi ndaj shtetasit do të bëhet gjatë ditës së hënë, teksa do jenë deponimet e së bijës dhe bashkëshortes ato të cilat do e dërgojnë në burg atë.

Shqiptari do të gjykohet për veprat penale si “Dëmtime të rënda ndaj vajzës”, “Dhunë brenda në familje” dhe “Kërcënim ndaj personave të mitur”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...