E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën “arrest në burg” për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë më parë një vajzë të re.

19-vjeçari Jehon Breçani, aksidentoi një 24-vjeçare në Tiranë. Ai i këputi këmbën 24-vjeçares Xhesina Gega e cila ishte duke ecur në trotuar. I riu me një makinë luksoze “Benz” me targa AA 888 XX humbi kontrollin, duke përfunduar në trotuar. Si pasojë u plagos rëndë Xhesina Gega, e cila fatkeqësisht humbi njërën këmbë. Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara e drejtuesit të mjetit.

24-vjeçarja ka qenë duke ecur në trotuar, kur 19-vjeçari ka humbur drejtimin e makinës luksoze tip “Benz”, që i jepte me shpejtësi duke e përplasur të renë dhe duke i këputur njërën këmbë, e i shkaktuar plagë të rënda në trup dhe fytyrë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bashkia merr pronësinë e Teatrit/ Budina: Meta dhe Basha të mos heshtin

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka protestuar ndaj vendimit të qeverisë për t’i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Regjisori...

Lamtumirë doktor!

Nga Dritan Hila Ka kohë që diplomatët amerikanë kanë hequr dorashkat. Jo më larg se dje, ambasadorja e SHBA me një gjuhë cinike iu tha...

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...