”I gjeta ato, doktori i donte euro”/ Zbardhen të tjera përgjime të SPAK

Zbardhen të tjera përgjime të SPAK për rastin e kardiokirurgut të QSUT-së, Edvin Prifti i arrestuar një ditë më parë me 250 mijë euro dhe 160 milionë lekë të gjetura në shtëpi dhe zyrë.

Nga përgjimet ambientale të siguruara nga gazetarja Klodiana Lala, ranë në pranga 10 persona, mes tyre gjyqtarja Enkeleida Hoxha dhe sekretarja e kësaj gjykate Manuela Mallkuçi.

Pikërisht, bisedat e kësaj të fundit me infermierë dhe persona të tjerë, zbuluan korrupsionin e mjekut Prifti.

Mallkuçi donte të përshpejtonte operacionin e nënës dhe për këtë duhet të paguante 7 mijë euro rryshfet për mjekun Edvin Prifti.

Manuela: Alo…he maa ca bëre ti?

Besnikja: Hiç..si ia kalove??

Manuela: Mbarova punë unë për atë që shkova, i mora të gjitha

Besnikja: Ku shkove?

Manuela: Tek Genti, tek Berti….i mbarova, i gjeta.

Besnikja: Pse të dha edhe Berti?

Manuela: Po

Besnikja: S’pate hic me manovru në vend tjetër ti mam?

Manuela:Po jo, ku kam me shku më mirë se këto unë

Besnikja: Jo, jo mos të ngjoj kush, mirë te kto po ti sikur një e gjysëm i ke pas vetë, dhe një të miat, dy e gjysëm.

Manuela: Mirë pra mirë, i mora euro, ato janë lekët tona që do manovrojmë për anej po euro që i donte doktorri a kupto.

Besnikja: Pse euro i donte ky?

Manuela: Po i do euro doktori…

Besnikja: Jam t’u të pyet

Manuela: Mos pyet hic, hajd se jam te puna…