E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

I gatshëm të takohet me Bashën? Rama: Mos më bëni të komentoj sot

Rama tha mesditën e sotme se nuk mund të komentoj për Reformën Zgjedhore, pasi në këtë proces janë përfshirë dhe ndërkombëtarët.

Po kështu u shpreh se është i gatshëm që të ulet e të flasë me Bashën, duke e cilësuar këtë si një gjë shumë normale.

“Ne e kemi mbaruar punën tonë, besojmë që produkti është aty. Mos më bëni të komentoj sot, mos më bëni që të bëj ndonjë koment, pasi ka dhe të tjerë që janë përfshirë në këtë proces.

Ma falni këtë shtyrje për disa orë, orë për 24 orë. Unë kur ka qenë në opozitë, kam kërkuar takime me kryeministrin e kohës dhe sot bëj të njëjtën gjë dhe kërkoj takim me kreun e opozitës, është normale ulja dhe diskutimi”, u shpreh Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...