E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

I eliminoi Liverpool, Hoenes: BREXIT? Anglezët nuk dua ti shoh më në Champions

Liverpool eliminoi Bayernin e Munich nga Champions League dhe kjo ka lënë një shije mjaft të hidhur tek drejtuesit bavarezë. Britania e Madhe prej dy vitesh ka një kauzë të madhe politiko-ekonomike që quhet BREXIT, e cila nënkupton daljen e shtetit nga unioni europian.

Ky ndryshim radikal që kërkojnë britanikët prek në mënyrë të menjëhershme dhe futbollin. Kjo pasi nëse Britania e Madhe del nga unioni europian skuadrat angleze duhet të mos marrin pjesë në Ligën e Kampionëve.

Uli Hoenes, një prej drejtuesve të Bayernit ka thënë për mediat se nëse do të ndodhë BREXIT, skuadrat angleze duhet të mos marrin pjesë në Ligën e Kampionëve.

“Nëse vitin tjetër do të ndodhë BREXIT dua që Liverpool, Manchester United dhe ekipe të tjera mos t’i shoh më në Ligën e Kampionëve. Kjo është një kërkesë drejtësie dhe gjithçka tjetër që do të ndodhte do të ishte shkelje e dinjitetit njerëzor”, ka thënë Hoenes.

Gjithashtu ai reagoi me indinjatë ndaj një kritike që ka bërë një gazetar mbi deklaratën e tij për skuadrat angleze. “Keni udhëhequr ndonjëherë një ekip si Bayerni në krye të botës?”, ka përfunduar Hoenes  me tone ironie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...