E hënë, 8 Mars, 2021
8 C
Tirana

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali.

Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla i ka dërguar një mesazh moderatorit Blendi Fevziu, duke u shprehur se me ironi se nuk mund ta takonte shefin e anti-mafias italiane në një kafe në zonën e njohur si “Zogu i Zi”.

“Me 180 mln euro, blinim prokurorinë, qeverinë dhe Parlamentin po të kishin ardhur. Odeta, gruaja e tij është mjekja ime nga Shkodra. Sigurisht që shefin e anti-mafias s’do e takoja ndërmjet këtij kaperri. Dhe shefi i anti-mafias nuk takohet në kafe tek Zogu i Zi. Odeta është mjeke e shkëlqyer, zonjë grua. As e kam takuar,”- u shpreh Kulla në mesazhin e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Drama e Sir Alex-it

Sir Alex Ferguson tha se kishte frikë se nuk do të ishte më kurrë në gjendje të fliste përsëri pasi pësoi një hemorragji në...

Itali/ Milani kërkon të rigjejë busullën

Një problem muskular e ka shtuar Ante Rebic-in në një listë të gjatë lëndimesh tek ekipi i Milanit të vendit të dytë përpara transfertës...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...