E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

I dogjën makinën gjatë natës/ Tre javë më parë zyrtari u dhunua para shtëpisë

Detaje të reja janë hedhur në dritë, lidhur me ngjarjen që ndodhi gjatë mesnatës në Vlorë, ku u dogj mjeti i një punonjësi të Ujësjellësit. Shtetasi Olsi Kafazi të cilit i kanë djegur makinën, raportohet se tre javë më parë ishte dhunuar nga tre persona ende të paidentifikuar.

Pas konflikteve ende të paqarta, ai është dhunuar përpara banesës së tij, dhe më tej është shtruar edhe në spital. Policia ende nuk ka arritur ti identifikojë autorët. Olsi Kafazi për momentin gjendet në komisariat, duke dhënë dëshminë e tij mbi ngjarjen.

Punonjësit të Ujësjellësit në Vlorë, Olsi Kafazi, i kanë djegur djegur makinën tip ‘Nisan’ me targa VL 7260 C.

Dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm, dhe kjo lidhet me një konflikt të tre javëve më parë, ku është përfshirë pronari i mjetit për motive të dobëta.

Njoftimi i policisë

“Më datë 22.10.2020, në mesnatë, në lagjen “Uji i Ftohtë”, Vlorë, është djegur plotësisht automjeti i markës “Nisan”, në pronësi të shtetasit O. K., 35 vjeç, banues në Vlorë. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit”, thuhet në njoftimin e policisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zgjedhjet për kreun e PD/ Shehaj denoncon: Vëzhguesja ime u dhunua

Agron Shehaj, i cili kandidoi për kreun e Partisë Demokratike, ka denoncuar faktin se vëzhguesja e tij në zgjedhjet e 13 qershorit Enkeleda Çela,...

PD mbledh Kryesinë në 18 qershor, ja çfarë do të diskutohet

Partia Demokratike do të mbledhë Kryesinë në datë 18 qershor. Lajmin e ka bërë të ditur Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi. Mbledhja është parashikuar që...

Avokati zapton pronën në Ksamil dhe kërkon legalizim me dokumente false

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë një denoncim nga Ksamili për një sipërfaqe toke që pretendohet se është përvetësuar pa të drejtë. Sipas denoncimit,...

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...