E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

I dha Zvicrës vendin e 3-të/Gjon’s Tears-Alketa Vejsiut: S’dua të bëj skandal

Gjon Muharremaj i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, fitoi vendin e tretë në “Eurovision” ku përfaqësonte Zvicrën. Gjatë një interviste të dhënë kohë më parë për “ABC e Pasdites”, ai kishte treguar se ka pasur dëshirën që të përfaqësonte Shqipërinë, por organizatorët e Festivalit të Këngës e kanë lënë jashtë, pasi ishin plotësuar vendet.

Në kundërpërgjigje, moderatorja Alketa Vejsiu e ka pranuar këtë situatë, dhe ka theksuar se rregullat e festivalit janë të njëjta për të gjithë.

Gjon’s Tears ka qenë i ftuar në një lidhje me Skype me emisionin “Wake up” në Top Channel, ku u pyet lidhur me përgjigjen e Alketa Vejsiut.

“Nuk më intereson shumë. Kjo puna ‘jashtë datës’, OK. Nuk e kisha dëgjuar këtë, tani po e dëgjoj. Tani s’dua të bëj skandal, asgjë. S’e kam problem. Zvicra më pranoi dhe jam shumë krenar. S’kam problem me asnjë, jam i lumtur që u bë “Eurovisioni”. Për mua kjo është histori e vjetër, le të shkojmë përpara”, u shpreh Gjoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...