E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

I dënuar në Itali për drogë, arrestohet në Vlorë 42-vjeçari (Emri)

Një 42-vjeçar u vu në pranga nga policia e Vlorës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërmobëtar.

Shaqo Kalaj, është dënuar në Itali me 9 vite burg për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.

”Si rezultat  operacionit u bë e mundur që  në fshatin Dukat, të kapej dhe ndalohej shtetasi i shpallur në kërkim ndërkombëtar Shaqo Kalaj, 42 vjeç, banues në Dukat, Vlorë.  Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Bolonjës e ka dënuar këtë shtetas me 9 vite burg për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”, parashikuar nga Kodi Penal italian.’’, informon policia.

Operacioni policor i koduar “Dukati”, u finalizua nga Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve në bashkëpunim me Interpol Tirana.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Kush vjedh një votë do ia pres dorën, qoftë Monikës, Bashës apo Ramës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka folur me tone të ashpra për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë një interviste në ''News24'', Meta u shpreh...

Meta: Nëse Rama merr 71 mandate pa prekur votën, do jap dorëheqjen si President

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka paralajmëruar dorëheqjen e tij në këtë post, nëse sipas tij, kryeministri Edi Rama merr 71 mandate më 25...

A do të ketë një 2-Mars tjetër? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Ilir Meta: Nuk kam pasur kohë të mendoj për këtë gjë, por nuk e di a do më zërë gjumi sot, por do përpiqem...

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...

Kreu i OBSH: Shtetet bëjnë gabim të madh nëse mbështeten vetëm te vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se rritja e madhe e rasteve të reja me koronavirus në 57 shtete, vjen si pasojë e varianteve të...