E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

‘I çuan lajmin për Gjiknurin’/ Meta: Patronazhistët më ngacmojnë vajzën e vogël

Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi se patronazhistët kanë arritur deri te vajza e tij e vogël, të cilën e konsideron pikën më të dobët për të.

Në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, Meta u shpreh se patronazhistët i thanë që i ati  të mos pijë, të jetë i qetë dhe të ruajë figurën e Presidentit.

Ndër të tjera, Kreu i Shteti tha se vajzës së tij i kishin dërguan lajmin sikur ai kishte ngacmuar bashkëshorten e deputetit socialist, Damian Gjiknuri.

Ilir Meta: ”Deri kur do jetoni nën këtë presion, deri kur? 10 mijë fuksa janë shtuar në administratë. patronazhistët më ngacmojnë edhe vajzën e vogël, duke e ditur se e kam pikë të dobët. Para disa ditësh i kishin dhënë një lajm që ksiha ngacmuar gruan e Damian Gjiknurit. Më tha babi mos pi më të lutem, ç’punë ke me gruan e tij. Më tregoi lajmin, thashë mos kam bërë ndonjë lapsus, por jo i thashë, unë kam thënë gurunë, jo gruan. Mora Tedin dhe i thashë ta korigjojë se është gabim. I dërgojnë gocës vazhdimisht dhe i thonë thuaj babit të mos pijë më, të mos ngrejë zërin por të ruajë figurën e Presidentit.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...