E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Hynë pa brekë në b*thë dhe dolën milionerë”, tenori bën “për një lek” Ramën

Tenori shqiptar Agim Hushi, ka shprehur revoltën e hapur ndaj situatës kaotike që po ndodh në Shqipëri, lidhur me protestat për të ndjerin Klodian Rasha. Në një status ku analizon situatën, ai shigjeton dhe bën përgjegjës për çfarë po ndodh vetëm kryeministrin Rama.

Mjaft i irrituar për skenat e dhunës dhe djegies së vendit, ku qytetarët kërkuan të drejtën për 25-vjeçarin e vrarë, Agim Hushi thotë se çdo zyrtar që ka marrë në dorë këtë vend, është sjellë si pronar i atdheut.

Madje ai shkon edhe më tej, duke ironizuar sjelljen e drejtuesve të institucioneve. Në këtë analizë të shpërndarë në rrjetin social Facebook, tenori deklaron se Rama ka mbjellë shumë urrejtje. Sipas tij, ngriti policinë dhe taksat. Hushi shkruan se ndryshe nga paraardhësit e tij, Edi Rama mbolli kaq shumë urrejtje, u tall dhe luajti teatër me vendin e tij.

Statusi

Sot ne kete peshtjellim te madh kombetare kur po mallkohen te vdekur e te gjalle, me ze apo nen ze dua ti them dhe une dy fjale!

Une e dije se nuk jam analist dhe fjalet e mia shumefishohen rralle por ju siguroj per ndershmerine e ketije statusi dhe miresine e mbrujtur ne keto fjale!

Ne jemi nje komb i vogel qe po provojme eksperimente te medha!

Çdo zyrtare qe ka marre ne dore kete vend eshte sjellur si pronare i atdheut, i njerzve, i dinjitetit tone kombetar!

Kane hyre neper zyra pa breke ne b.. dhe kane dale milionera!

Te gjithe pa perjashtim!

Por ky i gjati ben disi perjashtim se kishte ardhur nga nje pushtet i majme!

Por ajo qe ky beri ne ndryshim nga paradhesit e tije: mbolli kaq shume urrejtje!

I doli gjysmes se popullit hapur se e urrente, e percmonte dhe sla gje pa bere kunder tije!

Ngriti poliicine, ligjin, taksat.

Nderseu nje administrate dashakeqe dhe te pafre, nje shtet zemergure dhe te pameshirshem!

Askush si ky nuk beri teater ne zyren e tije, u tall hapur me rruget, shkollat, shtepiat, repartet ushtarake dhe policore, u tall me azilet e pleqve dhe lyerjet e mureve, me spitalet dhe doktorat!

Shikojeni, tha çpo u dhuroj une!

Sikur nuk e kuptuan njerzit se ai po tallej me njerzit!

Sikur si kishte parat nga gjaku dhe djersa e shqiptareve!

U tall me Klodian Rashen sikur te mos ta kish vrare policija e tij dhe u kerkoi leter prinderve te tije te thone se nuk duam qe populli te ngrihet me emrin e Klodian Rashes!

Por populli u ngrit se Klodiani eshte biri i tije, eshte simboli i femijeve te gjithe Shqiperise!

Edi Rama ka helmuar kombin me helmin qe vjelle ne çdo fjale, gjest dhe ne çdo hap!

A se kupton se koha e tije ka mbaruar, se ky Skenderbe qe i ka hipur kalit se prapthi ka marre fund?

A se kupton se fytyra e tije pa thene asnje fjale i ka merzitur dhe irrituar te gjithe?

Une nuk kam interesa dhe me dhemb kombi im!

Une keshtu e shoh realitetin dhe nuk besoj se fyej apo cenoj asnje te ngjyrosur blu apo te kuq!

Por përçmoj helmin e Edi Rames!

Se ai s’duhet te helmoje me askend!

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...