E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Hungaria shtang Gjermaninë në Mynih, panzerat përkohësisht jashtë ”Euro 2020”

Përfundojnë pjesët e para të dy ndeshjeve të grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninë në “Allianz Arena”, teksa ka triumfuar në shifrat minimale. Hungarezët zhbllokuan shifrat, pas një kundërsulmi të shpejtë të skuadrës së Rosit.

Sallai dha një krosim perfekt për Szalai, i cili mposhti Nojerr me një goditje të bukur me kokë në hedhje. Ky rezultat kualifikon hungarezët në 1/8-at dhe eliminon Gjermaninë.

 

 

Në ndeshjen tjetër, Portugalia ka barazuar me Francën. Kristiano Ronaldo kaloi në avantazh Portugalinë në minutën e 31 nga pika e bardhë e penalltisë.Ylli portugez u tregua i saktë.

CR7 është lojtari i parë europian në historinë e Botërorit dhe Europianit që ka shënuar 20 gola në total në dy kompeticionet. Ndërkohë, pak para përfundimit të pjesës së parë, Benzema barazoi me anë të një penalltie.

Standings provided by SofaScore LiveScore

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...