Aktualitet

Humbasin dy turiste në Alpet e Shqipërisë, makina e tyre është gjetur bosh


               Publikuar në : 10:02 - 19/08/19 user tir

Së fundmi është raportuar se dy turiste, njëra gjermane dhe tjetra polake janë zhdukur në rajonin malor të Alpeve Shqiptare, (Bjeshkët e Nemuna).

Sipas mediave kosovare vajzat kanë hyrë për në Mal të Zi nëpërmjet Vërmoshit. Makina e turisteve është gjetur bosh, ndërkohë policia është vënë në kërkim të tyre, por duke marrë parasysh terrenin e vështirë të Alpeve Shqiptare, gjetja bëhet mjaft e vështirë.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT