E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Humb personin e afërt, lojtari ‘braktis’ Partizanin para ndeshjes me Vllazninë

Nuk duket të kenë fund problemet për klubin e Partizanit.

Pas performancës së dobët në ndeshjet e fundit dhe rënies në renditje, klubi vijon të përballet me sfida të tjera të shumta. Një nga ato do jetë edhe mungesa e paparashikuar e sulmuesit Theofilus Solomon në ndeshjen me Vllazninë.

Sulmuesi nigerian nuk do të mund të jetë i pranishëm në këtë përballje, pasi mori lajmin e hidhur për ndërrimin nga jeta të nënës së tij. Ndërkohë për ndeshjen e nesërme me Vllazninë, janë konfirmuar 4 mungesa nga Partizani.

Uilliam Melo dhe Deian Boldor do të mungojnë pas kartonëve të kuq që morën në Durrës për sherrin në fushë. E konfirmuar është edhe mungesa e Theofilus Solomon, i cili ndodhet pranë familjes, pas fatkeqësisë me nënën e tij.

Mungesa e katërt është Esat Mala, i cili që para ndeshjes me Laçin po vuan pezullimin e dhënë nga drejtuesit e klubit, penalizim i cili ka lidhje me mosrinovimin e kontratës.

Partizani ka zbritur në vendin e pestë në renditje dhe baraslarguar me 5 pikë nga Kukësi i vendit të parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...

Zgjedhjet/ Boiken Abazi i Vetëvendosjes mbledh firmat si kandidat e pavarur

Drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Boiken Abaazi ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të...

Ndryshimi nuk do të vijë asnjëherë prej “ushtarëve” të partive

Nga: Astrit Patozi Ndryshimi në Shqipëri nuk mund të vijë vetëm prej militantëve politikë, sado të përkushtuar dhe të angazhuar që të jenë. Në radhë të...

Komisioni Rregullator miraton fletën e votimit për zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Rregullator pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka miratuar sot fletën e votimit të propozuar nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve. Zgjedhësi do të votojë me...

Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?

Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,- do të...