E martë, 23 Shkurt, 2021
2 C
Tirana

Humb jetën nga koronavirusi kirurgu i Sanatoriumit

Kirurgu i Sanatoriumit, Agron Menzelxhiu, ka humbur jetën ditën e sotme si pasojë e infektimit nga koronavirusi.

Lajmi është bërë i ditur nga kushëriri dhe kolegu i tij, mjeku Petrit Vargu.

“Agron Menzelxhiu djali tezes sime!Si na le!Doktori i palodhur qe sja kurseve ndihmen askujt!Si mund te ikesh keshtu nga covidi vetem sepse u shtrove ne spital per nje pathollogji banale!Mjeku njeriu mire qe luftove gjithmone per jeten e njerezve!Lamtumire babaxhan i mire qe te miren ja doje te gjitheve!Askush nuk mund te tjetersoj,ti do te mbetesh gjithmone ai,ai qe te njef i gjithe populli!Te qofte dheu i lehte,o banor i ri i xhenetit!”, shkruan mjeku.

Deri më tani, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar më shumë se 11 mijë raste pozitive në vend dhe 330 viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...