E mërkurë, 23 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Horoskopi për sot, ja cila është shenja me fat

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Vrau shoferin e fugonit me thikë në zemër, Arbër Kote nuk pranohet në burgun e Durrësit

Arbër Kote, i cili u arrestua pasi vrau me thikë në zemër shoferin e një fugoni, nuk është pranuar në paraburgimin e Durrësit. 26-vjeçari i...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Dashi

Do keni shumë dëshirë të bëni disa pushime, por kjo nuk është e mundur për momentin sepse jeni të zenë më punë. Por keni mundësi të organizoni një setë të vogël ose të shkoni piknik në një kodër, liqen ose në det. Dashuria, emocionet dhe ndjesitë e bukura do të jenë shoqëruesit tuaj në këtë udhëtim.

Demi

A doni të mposhtni shkëlqyeshëm vështirësitë e momentit? Kontrolloni reagimet tuaja instinktive, qëndroni të qetë dhe reflektoni para se të merrni vendime! Dita dashamirëse për sa i përket dashurisë, aq sa edhe çiftet me probleme mund të gjejnë harmoni dhe ëmbëlsi. Dëgjoni nevojat e trupit: nëse ndjeheni të lodhur, jepini vetes një çlodhje.

Binjakët

E shtuna do jetë një ditë mjaft e vështirë por jo fajin tuaj. Merrni parasysh humorin e lëkundur dhe hidhërim në dashuri. Marrëdhënia juaj është në krizë, prandaj përpiquni që të rikuperoni mirkëkuptimin dhe të bëni kompromise. Për të rregulluar gjërat do ju duhet një shtysë shumë e fortë emocionale.

Gaforrja

Do jeni të përqëndruar në jetën e përditshme dhe mirëqënien tuaj sot. Gjithashtu, ju do revoltoheni dhe zemëroheni kur njerëzit abuzojnë me nënën natyre dhe ajrin që thithim. Angazhimet do ju bëjnë shumë të shpejtë e të shkathët, por kini kujdes mos e teproni. Përdorni patina ose biçikletë për të kursyer kohë.

Luani

Hëna e sotme gjallëron shoqërueshmërinë dhe disponueshmërinë ndaj të tjerëve. Java do të përfundojë me lajmeve shumë të veçanta! Njohuritë e reja dhe stimuluese do t’ju largojnë nga problemet e zakonshme dhe do të hapni horizonte të gjera. Yjet sjellin shumë ëmbëlsi në marrëdhënie me partnerin.

Virgjëresha

Hëna ju kundërshton dhe mund t’ju sjellë një shqetësim. Nëse diçka nuk shkon siç është planifikuar, mos e dramatizoni dhe mos e shkarkoni nervozizmin tek ata që janë afër jush. Nëse keni nevojë të sqaroheni me dikë, bisedoni me të përballë dhe jo në telefon. Mos u ndikoni nga ndjenjat por nga arsyeja.

Peshorja

Ditë e gjallë, e gëzuar dhe pozitive, ideale për të udhëtuar dhe argëtuar me miqtë tuaj të vjetër. Përmirësoni komunikimin me të dashurin tuaj dhe bëjeni marrëdhënien tuaj pothuajse të përsosur. Nëse jeni beqarë, nuk do të qëndroni gjatë, sepse koha dhe rrethanat do të funksionojnë në favorin tuaj.

Lexo edhe :   Horoskopi sot (20 shtator 2020)
Lexo edhe :   Shëndeti, dashuria, puna dhe financat/ Horoskopi, 21 shtator 2020

Akrepi

Yjet në anën tuaj, konsiderojeni veten të privilegjuar. Fati do të vijë papritmas, falë një kthesë, për të cilën ju vetë do të jeni krijuesit. Do të jetë më e lehtë se zakonisht të fusni veten në mjedise të reja, të merrni ftesa dhe të dëgjoheni nga njerëzit e afërt. Dashuria jep shumë emocione.

Shigjetari

Ju ndjeheni gati për çdo ngjarje: keni vrull dhe një frymë iniciative. Pra kjo ditë, mund të jetë plot kënaqësi! Do hidhni prapa krahëve çdo mendim negativ. Do të vlerësoheni nga një kompani e madhe për dinamizmin dhe dëshirat e mëdha që keni për të punuar.

Bricjapi

Në disa rrethana do arrini të kuptoni se jeni të aftë të bëni gjëra që kurrë nuk i keni menduar se janë të mundura. Do ju vijnë idetë e mira për realizimin e një projekti që keni dashuri gjithmonë, gjithashtu do kaloni disa orë të këndshme me partnerin dhe miqtë tuaj.

Ujori

Interesat kulturorë, jeta shoqërore, udhëtime etj: me Hënën në tranzit në Kampin e njëmbëdhjetë, sot stimujt për të dalë nga shtëpia dhe për të takuar njerëz të rinj janë shumë të forta. Yjet ju mbështesin, duke ju dhënë epërsi, bukuri, simpati dhe sens të përbashkët: do të vlerësoheni shumë, si për simpatinë tuaj, ashtu edhe për komunikimin tuaj. Sidoqoftë, përpiquni të kaloni më shumë kohë me të dashurin tuaj.

Peshqit

Jini të durueshëm deri nesër, pengesat e ndryshme do të zhduken sikur me magji dhe do jeni shumë të lirshëm të veproni. Do keni nevojë për qetësi dhe qartësi për të analizuar atë që bëni. Do përballeni me mosmarrëveshjet me partnerin tuaj për arsye xhelozie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FOTO/ Ndryshimi i Alvin Berishës gati 1 vit pas kthimit nga kampi Al-Hol

Të gjithë e mbajmë mend historinë e 11-vjeçarit, Alvin Berisha, i cili doli nga “kampi i ferrit” Al Hol në Siri. Por si duket...

Vala e dytë e C*vid prek Spanjën, 241 vdekje në 24 orë

Një ndër shtetet Europiane më të prekura me koronavirus është dhe Spanja, e cila në 24 orët e fundit ka pasur një numër të...

Pse Lulzim Basha është dakord me PS për listat e hapura

Nga Alfred Peza Propozimet për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 2021, sipas modelit të ofruar nga PS, janë të njohura...

Gazetari që ishte brenda ‘Al Holit’: Ditën që shkuam kishte çantë bombë të lyer me gjak

Gazetari Julian Kasapi ka folur në lidhje me eksperiencën e tij në kampin Al Hol, ku ndodhen të bllokuar shumë gra dhe fëmijë shqiptarë. I...

Negociatat, Gjermania: Shpresojmë mbajtjen e konferencës së anëtarësimit në dhjetor

Presidenca Gjermane e Bashkimit Evropian ka përsëritur synimin për të mbajtur brenda muajit dhjetor konferencat e para ndër-qeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,...