E shtunë, 4 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Horoskopi ditor, shenjat me fat për sot

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Dashi
Energjia pozitive është sot përreth jush, duke ju mbrojtur nga sinjal negativ dhe duke mbajtur një buzëqeshje të ndritshme në fytyrën tuaj gjatë gjithë ditës. Bëhuni gati për disa flirte të papritura dhe disa dhurata të ëmbla që të vijnë në rrugën tuaj.

Demi
Kjo ditë ju bën thirrje që të veproni me më shumë spontanitet se zakonisht. Do të mësoni sot se ndryshimi mund të jetë i çrregullt, por gjithashtu mund të jetë një gjë e mirë. Në aspektin financiar, gjithçka do të shkojë stabël.

Binjakët
Bashkëveprimi me njerëzit, madje edhe në internet, mund të jetë shumë argëtues sot. Kjo mund të jetë një ditë përrallore për ju. Në aspektin sentimental, mund të merrni disa lajme pozitive.

Gaforrja
Energjia përreth jush sot mund të jetë pak e keqe, gjë që mund të krijojë disa keqkuptime këtu dhe atje. Por edhe pse komunikimi i padëmshëm mund të interpretohet si diçka më agresive, asnjë dramë e madhe nuk do të rezultojë. Cfarëdo që të bëni, do të jesh mes miqsh.

Luani
Shfrytëzoni plotësisht energjinë unike të sotme. Ju keni edhe më shumë besim se zakonisht, duke ju dhënë një nxitje të frikshme. Mos kini frikë të merrni mbi vete një rrezik. Suksesi varet nga aftësia juaj për të qenë spontan dhe mos u shqetësoni për atë që mendojnë njerëzit e tjerë.

Virgjëresha

Një mik është gati të ndërmarrë një rrezik të madh dhe ju jeni i shqetësuar për këtë. Përpiquni të bëni më të mirën për t’i ndihmuar ata që t’i shohin gjërat në mënyrë më konservatore. Paralajmërojini ata për dobësitë e idesë së tyre.

Peshorja
Aftësia juaj për t’i dhënë fund argumenteve dhe të qenit paqebërës është më e fortë se kurrë. Kjo do të thotë se është një ditë e shkëlqyeshme për të udhëhequr një takim, të jeni pjesë e një bisedimi, ose të ndihmoni ndonjë mik. Njerëzit do të mahniten nga ato që mund të bëni.

Akrepi
Sot do t’ju duhet t’i shikoni gjërat me një sy më dyshues. Nuk është se njerëzit po përpiqen t’ju mashtrojnë, por thjesht duhet të jeni më shumë proaktiv për të vlerësuar situatën. Ka shumë pasiguri në botë ndaj tregoni kujdes.

Shigjetari
Filozofia është e mirë, por nëse nuk gërmoni thellë dhe vërtet përpiqeni të shihni një problem nga brenda jashtë, kurrë nuk do të bëni përparim. Ju nuk keni nevojë për hulumtime apo planifikim. Nëse jeni duke menduar një ndryshim, por nuk jeni të sigurt për rrugëdaljen, bëni një provë.

Bricjapi
Aftësitë tuaja intelektuale mund t’ju dështojnë përkohësisht, por do të jenë më zbavitëse sesa të sikletshme. Nuk ka nevojë të shqetësoheni se po humbni zgjuarsinë tuaj. Ju duhet të filloni të mendoni më shumë me zemrën tuaj.

Ujori
Ju jeni tërhequr nga energjia unike e dikujt sot. Ai kanë një mënyrë për të parë botën që ju e admironi. Ju të dy keni shumë gjëra të përbashkëta, dhe është koha që ju të mësoni se çfarë janë ato. Sa i përket gjendjes ekonomike, jo gjithçka shkon sipas planit.

Peshqit
Pavarësisht nga të gjitha gjërat argëtuese që po ndodhin në jetën tuaj tani, ju duhet t’i rezistoni kërkesës për të ndarë shumë informacion rreth jeteës tuaj. Në aspektin romantik do të ndiheni shumë i lumtur dhe kjo është më e rëndësishmja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për...

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...