E hënë, 18 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Horoskopi ditor, 8 dhjetor 2020

Dashi

Të përpiqeni të jeni perfektë kërkon shumë energji, prandaj ndaloni së provuari. Duhet të kuptoni që thjesht të qenit vetvetja ju bën shumë më të dëshirueshëm sesa do të ishit nëse do të përpiqeshit të ishit ideja e dikujt tjetër për një person perfekt. Rrini në identitetin tuaj. Jo vetëm që është më e thjeshtë, por edhe shumë më argëtuese.

Demi

Askush nuk mund t’ju frikësojë ose manipulojë sot. Ju do të kënaqeni të qëndroni në rrugën tuaj dhe t’i përmbaheni planit tuaj. Njerëzit që duket se po përpiqen kaq shumë që t’ju bëjnë të ndryshoni mendim dhe të bëni gjëra në mënyrën e tyre nuk duket se janë shumë të lumtur. Ju jeni personi që është më i përshtatshmi për të qenë përgjegjës i jetës suaj.

Binjakët

Mendja juaj është shumë më e përqendruar rreth detajeve të kohës, vendit dhe buxhetit sot, por jo të gjithë të tjerët janë aq të orientuar sa ju tani. Në vend që të kërkoni për një kompromis, duhet t’u përmbaheni armëve tuaja dhe të shtyni prapa kur të tjerët fillojnë t’ju shtyjnë. Prioritetet e tyre nuk janë në vendin e duhur, por tuajat janë.

Gaforrja

Herë pas here duhet të luani një rol për hir të publikut, prandaj mos u shqetësoni se po humbni veten tuaj të vërtetë dhe të mirëfilltë. Jini të kujdesshëm ndaj njerëzve që duan që ju të ndryshoni. Përpiquni tua bëni të qartë se duhet t’ju pranojnë ashtu siç jeni.

Luani

Ju nuk mund ta lini veten të ndiheni fajtorë nëse duhet t’i vendosni marrëdhëniet tuaja afatgjata në plan të dytë. Mbi të gjitha, njerëzit që kujdesen për ju e kuptojnë që nganjëherë keni marrë gjëra të rëndësishme në jetën tuaj që meritojnë vëmendjen tuaj të plotë. Ata janë njerëz shumë të ndjeshëm, por kjo ndjeshmëri është e zbatueshme vetëm për ndjenjat tuaja.

Virgjëresha

Të mbash kontakte me miqtë e tu është jashtëzakonisht e rëndësishme në jetë, por po aq e rëndësishme është të kthehesh në kontakt me veten! Të jesh i vetëdijshëm se kush je në të vërtetë dhe çfarë dëshiron vërtet nga jeta, nuk është diçka që vjen pa fokus të kujdesshëm dhe të qëllimshëm.

Lexo edhe :   Puna, dashuria, financat/Horoskopi, 15 janar 2021

Peshorja

Fleksibiliteti për të cilin jeni kaq i famshëm sot po zë vendin e dytë. Ju nuk do të toleroni asnjë shpërqendrim nga askush. Mënyra juaj “pa kompromise” mund të largojë disa njerëz, por vetëm ata që përpiqen t’ju ngadalësojnë. Dhe nuk do të ketë shumë prej tyre.

Akrepi

Tani përreth jush ka një energji emocionuese dhe shumë mundësi të mira. Sot është një ditë kur ju mund t’u tregoni vërtet njerëzve me ndikim se si ndryshoni nga gjithë të tjerët. Lëreni të valëvitet flamuri juaj fanatik. Do ta bëni veten krenar dhe do të krijoni mjaft përshtypje. Gjëra të reja po fillojnë për ju.

Lexo edhe :   Horoskopi ditor, 16 janar 2021

Shigjetari

Ju duhet të krijoni pak më shumë hapësirë në jetën tuaj tani. Jepini vetes leje për të ndjekur gjendjen tuaj shpirtërore herë pas here. Ëndërrimet kurrë nuk lëndojnë askënd, dhe sigurisht që nuk do t’ju ngadalësojnë aq sa t’ju pengojnë të bëni progres. Nuk është humbje kohe të imagjinoni si do të ishte jeta nëse gjërat do të ishin ndryshe.

Bricjapi

Një mik apo një i dashur ka vepruar jashtë karakterit, dhe sot është një ditë e mirë për t’u përpjekur t’i shkoni deri në fund një keqkuptimi. Ka shumë mundësi që ky person të hapet kur të kuptojë se nuk do t’i paragjykoni. Por nëse nuk jua tregojnë problemin e tyre, nuk duhet ta merrni personalisht. Ata nuk po ju refuzojnë.

Ujori

Nëse analizoni pak më shumë jetën tuaj emocionale sot, duhet të bëni përparim të madh në zgjidhjen e një problemi të veçantë që ju ka penguar. Kur të merrni pak kohë të lirë më vonë gjatë ditës, bëni një shëtitje të gjatë dhe thjesht mendoni. Kontrolloni modelet e përsëritura që janë shfaqur në jetën tuaj.

Peshqit

Lëvizjet dhe udhëtimet janë shumë të favorizuara për ju tani, prandaj lëvizni! Edhe nëse thjesht bëni një shëtitje në park, do të gjeni shumë pamje dhe tinguj magjepsës për t’ju argëtuar gjatë udhëtimit tuaj të shkurtër. Muzika gjithashtu do t’ju sjellë shumë gëzim sot.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...