E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
4 C
Tirana

Horoskopi, 6 maj 2020

Më të lexuarat

Nesër përfundon afati 3-javor për kufizimin e lëvizjes deri në orën 22:00

Ditën e nesërme do të marrë fund edhe kufizimi i lëvizjes deri në orën 22:00, i vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve 3 javë...

Brenda burgut ku po mbahen Thaçi dhe ish-komandantët e UÇK-së (FOTO)

Hashim Thaçi dhe ish komandantët e tjerë të UÇK-së ndodhen në Hagë, aty ku po presin që të nisin seancat e tjera të gjykimit....

“Kujdesu për engjëllin tim”/ Publikohet audio e fundit e Maradonës në Whatsapp

Disa orë më parë u shfaq audio e fundit në Whatsapp, e dërguar nga Diego Armando Maradona. Disa ditë para se të vdiste, “El...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

Rusi/ Vetëvritet truproja e Putin, kolegu: Punonim në kushte të këqija

Truproja i presidentit rus, Vladimir Putin vrau veten sot në Kremlin. Sipas mediave ruse, Mikhail Zakharov, punonjësi i departamentit të 5-të, kreu vetëvrasjen gjatë...

Saudët, familja më e pasur në botë me 1.5 trilionë dollarë

Familja mbretërore e Arabisë Saudite, është sot më e madhja dhe më e pasura në botë. Ajo përbëhet rreth 15.000 anëtarë. Por shumica e...

Luftë për trashëgiminë/ Zbulohet pasuria marramendëse e Maradonës

Të shumta kanë qenë dyshimet e ngritura së fundmi, për vdekjen e legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, teksa në Argjentinë kanë nisur edhe...

“E mor Osman ç’na bëre, si është jeta”, i moshuari detyron Ramën të heq këpucët

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar kryeministrin Rama që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re,...

Ish-Presidenti Alfred Moisiu mbush 91 vjeç, ja disa fakte nga jeta e tij

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Mosisiu sot feston 91-vjetorin e lindjes. I lindur në Shkodër në vitin 1929, djali i Spiro Moisiut, në moshën 73-vjeçar...

Komisioni i Sigurisë i jep goditjen e fortë Metës

Pas debateve të shumta, me shumicë të votave sot në Komisionin e Sigurisë është rrëzuar dekreti i kreut të shtetit, Ilir Meta, për kthim...

Dashi

Nëse jeni në kërkim të një lidhje të re romantike, mos bëni përpjekje të kota, pasi nuk rekomandohet aktualisht. Lërini gjërat të rrjedhin vetë dhe prisni momentin e duhur. Sa i përket anës profesionale, nuk parashikohen ndryshime.

Demi

Sa më shpejt të zbuloni një të vërtetë lidhur me një çështje të caktuar, aq më shpjet do të ndiheni të lumtur. Bëni kujdes në punë, pasi nuk përjashtohet mundësia e një përplasje me shefin tuaj.

Binjakët

Ju do të jeni personi që do të mungojë në një situatë, ku ndihma juaj do të jetë mjaft e nevojshme. Bëni gjithçka mundeni për të dhënë ndihmën tuaj, pasi nuk do të jetë vetëm në favorin e të tjerëve, por edhe në tuajin. Bëhuni gati të impresiononi dike me aftësitë tuaja.

Gaforrja

Mund të futeni në një periudhë mjaft të ngarkuar në aspektin profesional. Ka gjasa të përballeni edhe me plot të panjohura. Nëse veproni pa u menduar mirë dhe me shpejtësi, asgjë nuk do të mund të arrini nga ato çfarë i keni vënë vetes qëllim.

Luani

Nuk mund të planifikoni gjithçka. Nëse do të veproni kështu, do të përjashtoni mundësinë e çdo surprize në jetën tuaj. Keni nevojë të shtoni kreativitetin dhe të shmangni sa më shumë pasiguritë.

Virgjëresha

Pjesa më e madhe e asaj çfarë ju shihni, është ajo çfarë ju dëshironi të shihni. Është koha e duhur që të zgjeroni horizontin. Largoni barrierat dhe ecni përpara.

Peshorja

Ekziston mundësia të keni probleme financiare, çfarë mund të ndikojnë menjëherë edhe në gjendjen tuaj psikologjike. Ka gjasa të mos gjeni një faturë, çfarë do t’ua ndërlikojë edhe më tepër situatën. Bëni të pamundurën për të komunikuar me një mikun tuaj, që mund t’ju ndihmojë lidhur me këtë çështje.

Lexo edhe :   Puna, dashuria dhe ekonomia/ Horoskopi, 1 dhjetor 2020
Lexo edhe :   Horoskopi për ditën e sotme, puna dhe dashuria

Akrepi

Nëse nuk keni humorin e duhur për të qenë shumë social, atëherë veproni si të ndiheni më mirë. Aktualisht është e rëndësishme të kënaqni veten tuaj.

Shigjetari

Mos merrni mendimin e të tjerëve sa i përket lidhjes suaj romantike. Gjithçka do të varet prej jush, pasi ju do të krijoni “rregullat” e kësaj romance. Një kolegu/kolegia juaj me të cilin/cilën jeni përballë vazhdimisht kohët e fundit, do të marrë atë çfarë meriton.

Bricjapi

Dita e sotme do të jetë ekstremisht e ngarkuar për ju, por kjo nuk do të thotë se gjithcka ka të bëjë me punën, por mund të ketë lidhje edhe me aspektin personal. Nuk është e nevojshme të merrni gjithçka seriozisht. Përkundrazi, është e nevojshme që disa gjëra t’i merrni me sportivitet.

Ujori

Me qëllim që të ruani harmoninë në grup, është e rëndësishme që zakonisht të bini në kompromis. Madje në raste të caktuara, do të jetë e nevojshme të merrni situatën nën kontroll. Vlerësoni një dhuratë që mund t’ju vijë nga një miku juaj, sado e vogël që të jetë.

Peshqit

Të tjerët nuk e dinë se çfarë aftësish keni, ndaj rekomandohet që ta shfaqni veten në raste të caktuara. Përdorni talentin tuaj për të negociuar apo për t’u argëtuar. Rekomandohet të keni më shumë besim në vetvete për hapat që ndërmerrni.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Champions League/ Inter fiton mes drithërimash në Gjermani, avancon Liverpul

Përfundojnë ndeshjet e raundit të 5 të UEFA Champions League. Vëmendja më e madhe ishte në Gjermani në përballjen Borusia Mynshenglabah-Interit. Zikaltërit e Kontes, arritën...

Silva Bino: Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër mblidhemi me Komitetin Teknik

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino tha se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me...

“Je i shpifur”/ Gjekmarkaj kapet me Frrok Çupin: Flet si njeri i Neandertalit

Analistët Agron Gjekmarkaj dhe Frrok Çupi, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme, në studion e “Open”. Ndërsa po diskutohej rreth integrimit dhe kushteve...

Mësimi online, Kushi: Klasa 1-5 dhe maturat do të vazhdojnë në shkolla

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka shpjeguar se si do të vazhdojë mësimi në shkollat shqiptare në situatën e pandemisë. Në një lidhje në emisionin...

Sonda kineze zbret në Hënë për të mbledhur mostra

Kina thotë se misioni i saj pa pilot në hënë që synon mbledhjen e mostrave të shkëmbinjve dhe pluhurit për t'u rikthyer më pas...