E shtunë, 11 Korrik, 2020
34 C
Tirana

Horoskopi, 31 maj 2020

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

Dashi

Nëse nuk ndiheni mirë emocionalisht rekomandohet të mos mbylleni në vetvete. Kërkoni mbështetje nga familja për ta kaluar këtë situatë sa më shpejt. Duhet të bëheni më të fortë për t’u përballur me të gjitha ndjesitë në jetë.

Demi

Duhet ta dini tani se komunikimi i ndjenjave nuk ka të bëjë vetëm me recitimin e një monologu. Është një rrugë me dy drejtime. Mund të jetë edhe një mënyrë për të filluar një bisedë që mund t’ju çojë drejt një përfundimi mjaft të mirë. Mbani mend këtë nëse ka diçka që ju shqetëson kohët e fundit.

Binjakët

Ka gjasa të shijoni kënaqësinë e të qëndruarit vetëm. Rrëmbeni çdo shans për një moment paqeje në privatësi. Ajo çfarë ju dëshironi është një shans për të rigjeneruar veten dhe për t’u ndjerë sa më të relaksuar.

Gaforrja

Tregohuni më të kujdesshëm në punë dhe kontrollojini dy herë ato çfarë përfundoni. Kujdes rekomandohet të tregoni sot edhe në shtëpi me pajisjet elektrike. Partneri/partnerja juaj mund t’ju bëjë një ftesë të veçantë sot.

Luani

Keni një vetëkontroll të shkëlqyer, por a po e përdorni atë siç duhet? Ti rezistosh tundimit është diçka e mirë, por të ndalosh emocionet është e kundërta. Mos hezitoni, por shprehini emocionet tuaja pasi do të ndiheni shumë më mirë.

Virgjëresha

Është e nevojshme që sot të riorganizoni prioritetet tuaja. Trajtojeni veten ashtu siç duhet, pasi e meritoni. Përpiquni të çliroheni nga komplekset dhe veproni ashtu sikurse dëshironi.
Peshorja

Mund t’ju duket sikur jeta juaj është e ndarë në dy pjesë, psh mes punës dhe kënaqësisë. Mundohuni të jetoni me këtë dualitet, dhe rezistojini kërkesës për të zgjedhur njërën anë dhe të qëndroni atje. Do të ishte mirë të bënit një balancim mes tyre.

Akrepi

Përkushtojuni më shumë punës sot se normalisht. Disa përpjekje më shumë mund t’ju çojnë shumë larg. Ka gjasa që gjatë ditës së sotme të merrni atë çfarë dëshironi.

Shigjetari

Ka gjasa që sot mos të ndiheni ashtu sikurse dëshironi në marrëdhënien tuaj në çift. Kjo mund të ndodhë për shkak të marrjes së përgjegjësive të reja në lidhjen tuaj. Sa i përket anës financiare, nuk parashikohen ndryshime në buxhetin tuaj.

Bricjapi

Ka gjasa t’ia dilni mbanë dhe të realizoni çdo plan të menduar për ditën e sotme. Do të ndiheni të sigurt dhe energjik. Nuk përjashtohet mundësia e një oferte të re në aspektin profesional.

Ujori

Kushtojini më shumë vëmendje sjelljes së njerëzve rreth jush. Dikush mund të përpiqet të përfitojë prej jush. Është e rëndësishme të përgatiteni për problemet që mund të përballeni në këtë drejtim.

Peshqit

Nëse nuk ndiheni mirë në marrëdhënien tuaj në çift, ka ardhur momenti ta ndërprisni atë. Mos e nxisni veten përtej kufijve. Mund të ketë shenje se nuk mund të ecni përpara me lidhjen tuaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares...

VIDEO/ Tentoi të korruptonte policin, shoferi e pëson keq

Policia ka arrestuar ditën e sotme një 28-vjeçar, pasi po drejtonte automjetin në rrugën Teodor Keko pa vendosur rripin e sigurimit. Në momentin kur polici...

Futbolli anglez në zi, kampioni i botës ndahet nga jeta

Jack Charlton, kampion bote me Anglinë në vitin 1966, u nda nga jeta në moshën 85-vjeçare. Ish-mbrojtësi i Leeds, ishte diagnostikuar me limfoma vitin e...

Tiranë-Durrës/ Makina përplas motorin, drejtuesi i tij niset me urgjencë drejt spitalit

Një aksident është regjistruar sot në autostradën Tiranë-Durrës, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një person. Policia sqaron se aksidenti ka ndodhur rreth orës...

Ku janë sot idhtarët opozitarë të listave të hapura

Nga Alfred Peza  Pak orë përpara nisjes së punës së tryezës së Këshillit Politik për reformën zgjedhore, Presidenti i Republikës Ilir Meta u bëri apel...