E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Horoskopi, 30 shtator 2020/ Çfarë kanë rezervuar yjet për ju

Më të lexuarat

E rëndë/ Futbollisti 31-vjeçar gjendet pa jetë në një parking makinash

Futbollisti 31-vjeçar, Nam-Çun Kim është gjetur i vdekur mëngjesin e sotëm në një parking makinash. Dyshohet se mbrojtësi që aktivizohet me klubin e Seul është...

Erdogan sulmon Europën: Zëri i botës myslimane ngrihet kundër mëkateve tuaja

“Kundër Europës mëkatare, zëri i vetëm që po ngrihet sot është zëri i botës myslimane''. Kështu u shpreh Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan në hapjen...

Sulm terrorist në Francë, dy të vdekur e disa të plagosur (FOTO-VIDEO)

Një sulm me thikë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Nice të Francës, pranë kishës së Notre-Dame, ku për pasojë kanë...

‘Ethet’ e zgjedhjeve/”Nuk shikoj asnjë pengesë që të bashkëpunojmë me Topallin”

Teksa ‘ethet’ e afrimit të zgjedhjeve po ndihen nga protagonistët politikë, ka edhe nga ato qëndrime surprizë. Fabian Topollaj, përfaqësues i Bindjes Demokratike, deklaroi...

‘Nuk ka qeveri e as opozitë’, Jozefina Topalli prezanton partinë e re

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka prezantuar forcën e re politike të kryesuar prej saj. Partia më e re që do garojë më 25 prill, quhet ‘Lëvizja...

“60 minus 15 bëjnë 50”/ Nuk ndalen gafat e Bashës (VIDEO)

Rama ka pikasur një tjetër gafë të kryedemokratit Basha. Siç duket, kryeministri ka qenë duke ndjekur konferencën e sotme për mediat të kryedemokratit. “Ahahaha o...

Rënie e lehtë e numrit të rasteve të reja, spitalet të tejmbushura

Dita e sotme ka shënuar një ulje të lehtë të numrit të infektuarve me Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar 275...

“Deti në Hagë”/ Ministri grek zbulon marrëveshjen me Ramën, Metën dhe Bashën

“Marrëveshja mes Athinës dhe Tiranës për të apeluar së bashku në Hagë për përcaktimin e kufijve detarë, përveç se është një mesazh ndaj Ankarasë,...

Skandali/“E arrestuan se përqeshi Ramën”, Manjani del me thirrjen urgjente

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar lidhur me shoqërimin në polici të një gruaje 45-vjeçare, pasi kjo e fundit ka qeshur gjatë një...

U shtir si Ardit Gjebrea në mesazh, i mori dy mijë euro biznesmenit me WhatsApp

“Jam në lëvizje duke bërë emision, por nëse mundesh t’i japësh një mikut tim 2 mijë euro”. Në mes të një bisede në WhatsApp...

Dashi

Komoditeti i shtëpisë, miqve dhe familjes do t’ju ndihmojë të ndiheni mirë në çdo kohë shqetësuese ose të pasigurt. Njerëzit që kujdesen më shumë për ju, gjithmonë kanë një mënyrë për t’ju kujtuar se gota është gjysmë e mbushur, jo gjysmë e zbrazët.

Demi

Nëse keni ndonjë plan të ardhshëm udhëtimi, sigurohuni që të keni përfunduar të gjitha detajet sot. Konfirmoni datat dhe vendndodhjet, kontrolloni dy herë rrugët dhe orët e udhëtimit. Mund të ketë një ndryshim që ju bën të rimendoni një aspekt të udhëtimit tuaj.

Binjakët

Sot do t’ju duhet të nxitoni për të marrë atë që dëshironi. Do të duhet shumë përpjekje nga ana juaj për ta gjetur atë! Mos lini asnjë gur pa lëvizur, derisa të arrini rezultatin që kërkoni. Çlirojeni kuriozitetin tuaj dhe lëreni t’ju udhëheqë kudo ku dëshiron t’ju çojë.

Gaforrja

Truri juaj ka nevojë për një dietë të ekuilibruar ashtu si trupi juaj. A jeni duke e ushqyer atë me informacion të detajuar? Kënaqësia është po aq e rëndësishme sa të mësuarit, dhe është e rëndësishme të kuptoni se të dyja gjërat nuk përjashtojnë reciprokisht.

Luani

Nëse një propozim i fundit nuk u prit me shumë entuziazëm nga grupi juaj, kjo nuk do të thotë se ata nuk e pëlqejnë atë. Ata mund të mos jenë në gjendje të angazhohen për ta realizuar, ndaj prisni pak. Në lidhje me aspektin financiar, do të ndiheni të kënaqur nga një shumë parash që do të merrni.

Virgjëresha

Ambiciet tuaja të shëndetshme po rriten dhe po bëhen edhe më të forta. Ju do të angazhoheni në projekte të reja dhe do të bëni lidhje të reja më shpejt nga sa e kishit menduar. Në aspektin romantik, duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin.

Peshorja

Zakonisht ju pëlqen të punoni me njerëz të tjerë, por sot nuk ndiheni sikur puna në ekip është mënyra për të ecur përpara. Jeni më i përshtatshëm për të punuar vetëm tani. Jo vetëm që do të jeni në gjendje të kontrolloni se ku po shkoni, por mund të kontrolloni plotësisht atë që po bëni.

Lexo edhe :   Lexoni parashikimin e horoskopit, çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot
Lexo edhe :   Lexoni parashikimin e horoskopit, çfarë kanë rezervuar yjet për ju sot

Akrepi

Ndjenjat tuaja në lidhje me rrugën tuaj të karrierës kanë qenë ambivalente kohët e fundit, por kur të merrni një shije të vogël të fuqisë, më në fund do të shihni se ku doni të shkojnë gjërat. Ambicia juaj po zgjohet dhe do të jetë e uritur për sfida dhe mundësi të reja!

Shigjetari

Mos u përfshini në asgjë që ju bën nervozë sot, veçanërisht nëse ka të bëjë me financat. Bindjuni tendencave tuaja më konservatore dhe luani në mënyrë të sigurt. Skemat që duken si gjëra të sigurta, tani janë plot me pengesa dhe komplikime të mundshme që mund të shfaqen më vonë.

Bricjapi

Më në fund do të shihni disa rezultate shumë interesante nga projekti juaj i fundit. Planet tuaja po funksionojnë mirë. Aq mirë, në fakt, saqë mund të keni pak kohë të lirë për të shpenzuar për veten në çfarëdo mënyre që ju duket e përshtatshme.

Ujori

Është koha të përqendroheni më shumë te çështjet e kursimit. Ky fakt do të bëhet shumë i dukshëm kur të shihni bilancin tuaj bankar sot, me shumë më pak sesa parashikonit. Sa i përket aspektit profesional, mund të përballeni me ndonjë pengesë në rrugën tuaj.

Peshqit

Dikush në familjen tuaj po kalon disa çështje të rënda për të cilat nuk mund të jeni të vetëdijshëm. Mënyra se si ata po përpiqen të punojnë për t’i zgjidhur, po ndikon në dinamikën e grupit, ndoshta në një mënyrë të keqe. Më shumë se gjithçka, ata thjesht kanë nevojë që ju të jeni të durueshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...

Shpërblimi i fundvitit? Beqaj tallet me pensionistët

Edhe pse akuzohet për disa afera me tendera në shëndetësi, Ilir Beqaj prej kohësh me deklaratat e tij, është tallur me shqiptarët. Pak kohë më...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Mos guxo të provokosh trazira në vend

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama prej kohësh kanë një përplasje politike ndërmjet tyre, ku e fundit ishte ajo për Kodin...

Marrëveshje me Ramën? Topalli zbulon bisedën me kryeministrin

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, u përfol në media se do të bënte marrëveshje me kryeministrin Rama për t’u bërë presidente pas zgjedhjeve të...