E diel, 12 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Horoskopi, 3 qershor 2020

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

Shpërthejnë protestat në Greqi pas miratimit të ligjit në Kuvend

Në Greqi kanë janë regjistruar protesta të dhunshme, kundër ligjit që kufizon të drejtën për të protestuar që u miratua së fundmi në Parlament. Ky...

“Bleu shtëpi 232 mijë euro”/ Majko: Ndryshova banesë për shkak të kërcënimeve

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko, ka pohuar edhe një herë se ai ka marrë kërcënime nga Irani rreth dy vite më parë. Majko ka reaguar...

Dashi

Nëse do të silleni si përherë sot, nuk do të argëtoheni aspak. Përshtatuni më shumë me fëmijët, nëse do t’ju duhet ta bëni këtë. Përpiquni të ndryshoni sadopak, pasi do të jetë në favorin tuaj.

Demi

Duhet të jeni krenarë për cilësitë tuaja, por duhet të vlerësoni edhe miqtë tuaj. Diçka e pazakontë mund të ndodhë sot në marrëdhënien tuaj romantike. Ndërsa në aspektin ekonomik, nuk parashikohen ndryshime.

Binjakët

Dita e sotme mund të shënojë nisjen e një faze aktive intelektuale në jetën tuaj. Do të jeni në kontakt me persona, prej të cilëve do të përfitoni shumë nga njohuritë e tyre. Partneri/partnerja juaj do të kërkojë tjetër komunikim nga ana juaj.

Gaforrja

Duhet të ndiqni çdo impuls për të eksploruar një aspekt të ri të karrierës tuaj. Është koha e duhur për të ecur përpara lidhur me një projekt të caktuar dhe ti vendosni gjërat në vendin e duhur. Në të kundërt, mund të humbisni një mundësi të madhe.

Luani

Ekziston një tension në rritje mes asaj çfarë ju do zemra dhe çfarë ju do mendja. Bëni kujdes! Mos lejoni intuitën t’ju verbojë.

Virgjëresha

Ndodh ndonjëherë që bisedat më të mira mund t’i zhvilloni me dikë që nuk bini dakord zakonisht. Shumë persona bien viktimë ndaj dëshirë për të dëgjuar atë që dëshirojnë. Rekomandohet të ndiqni këndvështrime të ndryshme.

Peshorja

Vlerësojini miqtë tuaj të çmuar, të cilët nuk hezitojnë asnjëherë t’ju ndihmojnë duke tejkaluar edhe limitet e tyre. Sa i përket aspektit profesional, do të jetë një ditë pa zhvillime të veçante. Bëni kujdes me shpenzimet.

Akrepi

Dikush ju ka premtuar diçka, por mos mendoni plotësisht se kjo do të realizohet. Në mënyrë që të mos lëndoheni, do të ishte mirë të mos kishit pritshmëri. Fokusohuni tek gjërat që mund të përmbushni vetë.

Shigjetari

Mos këmbëngulni më shumë seç duhet lidhur me një çështje, e cila nuk varet prej jush. Bëni durim dhe prisni momentin e duhur për të ndërhyrë. Disa persona të kësaj shenje mund të jenë në qendër të vëmendjes së dikujt që as e kishit menduar.

Bricjapi

Përpiquni ta shijoni ditën e sotme, sepse mundësitë do të jenë të shumta. Vlerësoni dhuratat që ju vijnë dhe përdorini ato. Ka gjasa të kaloni një mbrëmje romantike pranë partnerit/partneres suaj.

Ujori

Shmangni disa çështje të vështira me të cilat jeni përballur së fundmi. Përqendrohuni në gjëra më të lehta përkohësisht. Sa i përket aspektit financiar, nuk parashikohen probleme.

Peshqit

Nëse ju kërkohet mendim lidhur me një temë të caktuar, përpiquni të jeni sa më diplomatik. Dëgjoni të tjerët me vëmendje dhe përqendrohuni tek ajo çfarë ofrojnë. Mund t’ju inspirojnë për eksplorime të reja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Dielli do të lindë përsëri”/ Hashim Thaçi viziton varrin e Adem Jasharit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar varrin e Adem Jasharit, dy ditë para nisjes për në Hagë. “Jam sonte këtu në Prekaz për të...

Listat e hapura kërkojnë ndryshime në kushtetutë, sipas një eksperti ndërkombëtar

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama dhe Partia Demokratike, replikuan sërish sot në distancë pas deklarimit të djeshëm të kreut socialist për të mbështetur propozimin...

Japoni/ Dhjetëra viktima nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Ka shkuar në 63 numri i personave që kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e tokës në rajonin Kyushu në jugperëndim të Japonisë. Sipas agjencisë së...

Armand Duka uron De Biasin për detyrën e re

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, ka uruar ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, për detyrën e re. Duka thotë së shpreson që De Biasi...

Kapshticë/ Policia greke nuk lejon asnjë makinë me targa shqiptare të kalojë kufirin

Të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë drejt Greqisë këtë fundjavë nuk do të lejohen. Sipas Abc News, pala greke në Kapshticë ka njoftuar se...