E shtunë, 19 Shtator, 2020
31 C
Tirana

Horoskopi 23 qershor, shenjat më me fat për ditën e sotme

Më të lexuarat

EMRI/ Arrestohet 34-vjeçari që ekzekutoi Emiljano Ramazanin dhe Regis Runajn

Një 34-vjeçar ka rënë sot në prangat e policisë, pasi akuzohet se është porositësi dhe ekzekutuesi i dy vrasjeve të ndodhura në muajin korrik...

Mikroçipe në vaksinat anti-Covid? Ja çfarë thotë miliarderi amerikan Bill Gejts

Ai ka investuar shuma të mëdha parash, në përpjekje për të gjetur një vaksinë kundër koronavirusit, por ai është gjithashtu një objektiv i preferuar...

Forcat ‘Shqiponja’, FNSH-ja dhe RENEA ‘blindojnë’ vendin, 9 persona në pranga

Policia e Shtetit ka përcjellë të dhënat lidhur me operacionet që ka zhvilluar në mbarë vendin, sa i takon goditjes së veprimtarisë kriminale. Raportohet...

Dy letra të rralla/ Publikohet për herë të parë letërkëmbimi mes kreut të sapozgjedhur të Regjencës Mehdi Frashëri dhe Myslim Pezës

Nga: Marenglen KASMI Sot mbushen 78 vjet nga mbajtja e Konferencës së Pezës më 16 shtator 1942. Konferenca u mbajt në katundin Pezë, sikurse mori...

Ekzekutimi i Bujar Çelës/ 50-vjeçari u qëllua me 21 plumba nga tre armë me silenciator

Dalin në dritë detaje të tjera lidhur me ekzekutimin e Bujar Çelës mëngjesin e sotëm në Elbasan. Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se viktima...

Bilanci/ Regjistrohet numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Rama rikthen Bushatin, i propozon pozicionin e rëndësishëm

Rama ka propozuar që Komisioneri i Lirisë së Medias në OSBE, Harlem Desir, të largohet nga detyra dhe vendin e tij ta marrë Ditmir...

Pamjet drithëruese/ Vinçi gjigant rrëzohet papritur, brenda ndodhej edhe një punonjës

Pamje të frikshme janë regjistruar në Portin e Velencias në Spanjë, teksa një vinç 55 metra i lartë është rrëzuar, pasi u godit nga...

Arrestohet në Dubai bashkëshorti i Suada Sherifit, jeta e ish-Miss Shqipërisë pas mbylljes së qendrës estetike (FOTO)

Bashkëshorti i Suada Sherifit, Eldi Dizdari është vënë në pranga në Dubai. Arrestimi i tij është pjesë e një prej operacioneve ndërkombëtare më të...

Më e keqja s’ka kaluar ende. Dalin pamjet tronditëse të katastrofës në ishujt grekë (FOTO-VIDEO)

Sikundër ishte paralajmëruar edhe më herët, ishujt grekë janë prekur nga cikloni “Ianos”. Autoritetet greke njoftojnë se në 6-9 orët në vazhdim, do të...

Dashi
Një udhëtim i shkurtër mund të jetë gjithçka që ju duhet për të freskuar mendjen dhe fizikun tuaj. Kjo do t’ju rinovojë nivelin tuaj të energjisë. Kushtojini më shumë vëmendje gjendjes tuaj psikologjike.

Demi
Nëse zbuloni se po humbni kohën me disa persona të caktuar, gjithçka që duhet të bëni është të filloni të ndani kohën në një mënyrë që të jetë më e dobishme për ju. Filloni që sot të vendosni prioritetet tuaja kryesore. Në fund do të dilni i gëzuar.

Binjakët
Ballafaqimi me problemet e njerëzve të tjerë do t’ju ndihmojë të harroni problemet. Situata juaj është shumë më e mirë sesa mund ta kishit parashikuar dhe sot ju duhet ta vlerësoni atë fakt.

Gaforrja
Jini shumë të kujdesshëm nëse jeni të detyruar të punoni në grup sot. Mund të përfshiheni në ndonjë mosmarrëveshje. Kjo është një ditë e mirë për të menduar rreth një investimi afatgjatë.

Luani
Sot duhet të mendoni se sa po u jepni përparësi detyrave të ndryshme dhe njerëzve në jetën tuaj. Mos i anashkaloni disa detyra të rëndësishme me mendimin se mund t’i realizoni nesër. Në çështjet e dashurisë do t’ju duhet të tregoni më shumë kujdes.

Virgjëresha

Përdorni të gjithë autoritetin që ju është dhënë sot nëse dëshironi t’i mbani në veprim planet tuaja. Mos u tërhiqni nga planet tuaja, edhe nëse përballeni me pengesa. Gjasat janë që suksesi të jetë i pashmangshëm.

Peshorja
Dëgjoni ato që njerëzit thonë sot, por mos dëgjoni vetëm fjalët e tyre. Mundohuni të lexoni nivelin e energjisë të personit që flet dhe të matni entuziazmin e tyre, kjo do t’ju ndihmojë të vendosni nëse besoni ato që thonë. Në punë duhet të relaksoheni pak.

Lexo edhe :   Paraja, dashuria, fati/ Horoskopi, 18 shtator 2020
Lexo edhe :   Horoskopi 17 shtator, ja çfarë parashikojnë 'yjet' për ju sot

Akrepi
Nëse keni nevojë të bëni disa ndryshime në jetën tuaj, atëherë mos humbisni kohë. Shansi është me ju nëse po mendoni të filloni një punë të re ose nëse doni të zhvendoseni në një tjetër vend për të banuar.

Shigjetari
A jeni i sigurt që nuk po merrni mbi shpinë më shumë sesa mund të mbani? Sot duhet të mendoni realisht dhe të siguroheni që jeni i aftë t’i zbatoni të gjitha angazhimet tuaja. Të thuash jo është shumë normale.

Bricjapi
Ju nuk mund të jeni gjithçka për të gjithë njerëzit, ashtu si nuk mund të jeni në disa vende në të njëjtën kohë. Herët a vonë, ju duhet të zvogëloni opsionet tuaja dhe të përqendroni vëmendjen tuaj në mënyrë që të përparoni.

Ujori
Kur nuk shikoni në sfond asnjë zgjidhje, hiqni dorë nga instiktet tuaja fisnike dhe thjesht zgjidhni rrugëdaljen e lehtë! Në aspektin profesional, mund të përballeni me disa pengesa që me shumë zgjuarsi do t’i kaloni.

Peshqit
Nëse doni të keni një rezultat pozitiv në një betejë aktuale, duhet të qëndroni në territorin tuaj. Dhe nëse nuk largoheni duke u ndier i kënaqur që morët atë që dëshiruat, nuk do të jetë një rezultat pozitiv. Kjo është një nga ato momente kur duhet të hiqni dorë nga negociatat.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Formula për listat/ Rama: Mund ta diskutojmë, opozita ta harrojë se mund ta pengojë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të opozitës, mbi formulën që paraqiti shumica socialiste për hapjen 100% të listave. “Propozimi i referohet një modeli...

U helmua me Novichok, opozitari rus publikon foto nga spitali

Politikani opozitar rus, Alexei Navalny, ka publikuar një fotografi duke zbritur shkallët në rrjetet sociale, pesë ditë pasi doli nga reanimacioni në spital. “Më lejoni...

A kanë burrat dhe gratë “orë biologjike” të ndryshme

Qëndrimi zgjuar natën dhe aftësia për fjetur gjatë ditës, shkon kundër ritmit tonë natyror cirkadian ose siç njihen më thjesht “orës biologjike”. Por disa...

Komandanti iranian paralajmëron SHBA-në për hakmarrje për ekzekutimin e Soleimanit

Komandanti i Gardës Revolucionare të Iranit, Hossein Salami, ka paralajmëruar se do të marrë hak ndaj të gjithë personave të përfshirë në vrasjen e...

Bilanci/ Sërish numër i lartë viktimash gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...