E hënë, 1 Qershor, 2020
14 C
Tirana

Horoskopi, 23 maj 2020

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Temperaturat e larta/ Ekspertët paralajmërojnë: Britania do bëhet më e nxehtë se Maroku

Mediat britanike shkruajnë se Mbretëria e Bashkuar po përjeton temperatura më të larta se Maroku. Sipas The Sun, vendi po përjeton majin më të...

Dashi
Përpiquni të qëndroni indiferent lidhur me një çështje të rëndësishme, por që nuk ka lidhje drejtpërdrejt me ju. Do të jetë më mirë kështu, pasi do të keni mundësi të shfrytëzoni një mundësi tjetër në vijim. Ka gjasa që së shpejti të përjetoni një fazë intensive në jetën tuaj.

Demi
Të qëndruarit vetëm mund t’ju bëjë të ndiheni komod, por nëse do të qëndroni kështu për një kohë të gjatë do të shqetësoheni. Mund të keni dëshirë të bëni një aventurë të rrezikshme, por nuk do t’ia vlejë të merrni përsipër një risk të tillë.

Binjakët
Nuk është e nevojshme të tregoheni shumë ambicioz, pasi kjo mund të sjellë edhe pasoja negative. Duhet ta pranoni veten ashtu sikurse jeni. Kjo do t’ju bëjë të ndiheni më të qetë. Tregohuni mirënjohës për gjithçka që keni.

Gaforrja
Dikush për të cilin keni pasur ndenja të forta mund të kthehet sërish në jetën tuaj. Megjithatë nuk do të ndiheni të sigurt për tu rilidhur me të. Prisni pak derisa të siguroheni për ndjenjat tuaj.

Luani
Mbani veten nën kontroll dhe bëni kujdes me fjalët. Mendohuni mirë para se të reagoni gjatë një diskutimi në punë. Ju keni aftësitë e një diplomati, ndaj përdorini ato në momentin e duhur.

Virgjëresha

Nëse dëshironi të veproni më ngadalë në jetën tuaj, pasi kështu ndiheni më i qetë, atëherë mos hezitoni ta bëni një gjë të tillë. Mos u ndikoni nga të tjerët dhe ndiqni intuitën tuaj. Nuk përjashtohet mundësia që beqarët e kësaj shenje të pësojnë një zhgënjim gjatë ditës së sotme.

Lexo edhe :   Horoskopi ditor, shenjat me fat për sot
Lexo edhe :   Horoskopi, 31 maj 2020

Peshorja
Harmonia në familje duhet të jetë prioritet për ju. Rekomandohet të bëni disa ndryshime në arredimin e shtëpisë. Nëse keni ide kreative, ndajini ato me anëtarët e tjerë të familjes, pasi do të tregohen mjaft bashkëpunues.

Akrepi
Rekomandohet të bëni përpjekje për diçka të re. Edhe nëse dështoni, kjo do të jetë mjaft e rëndësishme për ju në aspektin profesional. Nuk do të mund të rriteni në këtë aspekt nëse nuk rrezikoni.

Shigjetari
Ka gjasa të mendoni për të kaluarën gjatë ditës së sotme, por përpiquni të fokusoheni në të ardhmen. Ju pret një botë plot mundësi. Rekomandohet të uleni në një vend të qetë dhe të shkruani një letër me prioritete, të cilën do të ishte mirë ta lexoni një vit më pas.

Bricjapi
Kreativiteti do të zerë vend në çdo aspekt të jetës suaj, ndaj shfrytëzojeni atë. Nuk parashikohen ndryshime në aspektin financiar. Ndërsa sa i përket lidhjes suaj romantike, do të kaloni momente plot gjallëri.

Ujori
Bëni kujdes me shëndetin dhe mos neglizhoni asnjë shqetësim që mund të keni. Rekomandohet sa më shumë ushtrime fizike dhe një dietë e shëndetshme ushqimore. Në aspektin profesional, ka gjasa të keni një ofertë të re pune.

Peshqit
Nuk mund t’i shpenzoni të gjitha energjitë duke u përpjekur t’i bëni njerëzit të lumtur. Bëni të paktën diçka të vlefshme për veten sot. Mund të anuloni një takim dhe këtë kohë t’ia kushtoni vetes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, nuk arrihet marrëveshja

Mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore sapo ka përfunduar dhe raportohet se nuk është arritur një marrëveshje mes palëve. Këto të fundit thuhet se...

Nga nesër rihapen kufijtë tokësorë të Kosovës

Nga e hëna në Kosovë fillon zbatimi i periudhës së re të lehtësimit të masave kufizuese të vendosura për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Kryeministri...

Paloka: Rama bredh nëpër botë për një foto me Cristiano Ronaldon

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka përmes një postimi në Facebook akuzon kryeministrin Edi Rama se ka shkuar në Paris me avionin e “Air Albania”...

SHBA, protestat mund të sjellin një rritje të rasteve me COVID-19

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë paralajmërojnë se mund të ketë një rritje të re të rasteve me koronavirus për shkak të protestave në vend, të...

Hapja e plazheve më 1 Qershor, Klosi bën paralajmërimin e fortë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi gjatë një takimi me bizneset në Vlorë tregoi se si do funksionojë hapësira e plazheve dhe kushtet...
WhatsApp KONTAKTO TT