E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
1 C
Tirana

Horoskopi 22 Nëntor 2020, parashikimi i yjeve për ju

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Dashi

Sot ju nuk do të jeni në gjendjen tuaj më të mirë dhe këtë do e kuptoni që në mëngjes! Gjithçka duket se duhet të presë, madje edhe ndjenjat kanë nevojë për një pushim. Parashikime të mira për beqarët që janë duke kërkuar për dashuri të reja. Ditën e sotme ju do të jeni mjagt të shqetësuar përsa i përket punës, vendime të vështira ju presin.

Demi

Një Hënë spektakolare ju kthen përsëri në këmbë dhe ju ngre entuziazmin. Ju do të jeni dinamik dhe të shkëlqyeshëm, një pikë referimi e vërtetë për partnerin/en. Nëse jeni vetëm dhe kërkoni shpirtin binjak, ju keni të gjitha kërkesat e nevojshme për ta bërë këtë ditë të veçantë. Kolegët tuaj do tju falenderojnë pasi shkathtësia juaj do ti nxjerrë nga një problem në punë.

Binjakët

Pengesat e ndryshme dhe problemet e punës do të kërkojnë vëmendjen tuaj. Kthehuni te faktet dhe shmangni bërtitjen. Qetësohuni dhe merrni çdo gjë ashtu si t’ju vijë.Mos kini frikë të merrni vendime. Aventura të reja vijnë për beqarët, perspektiva të shkëlqyera për të takuar njerëz interesantë.

Gaforrja

Neptuni sot në opozitë ndërlikon veçanërisht marrëdhëniet, kryesisht ato në sferën sentimentale. Vëmendja për çështjet urgjente do të bëjë që ju të neglizhoni partnerin/en, duke tërhequr disponimin e tij/saj të keq. Beqarët do të jenë në gjendje për të forcuar një miqësi që është humbur me kalimin e kohës. Në punë një mik do t’ju ofrojë mbështetjen e tij, bëni mirë mos e refuzoni sepse keni nevojë për të. Një kujdes të veçantë duhet të tregoni për financat.

Luani

Mungesa e diplomacisë tuaj mund t’ju kishte futur në një situatë të turpshme. Merrni përgjegjësitë tuaja dhe dilini zot veprimeve tuaja. Merrni një pushim për të shplodhur mendjen tuaj dhe për të parë situatën në mënyrë të qartë. Ditë e komplikuar për beqarët, ju do të rikuperoni qetësinë në mbrëmje.

Virgjëresha

Yjet do tju favorizojnë këtë të dielë. Partneri juaj do të sigurohet që sot tja kaloni sa më mirë.Takime interesante dhe njohje të reja për të gjithë ata persona që janë vetëm he në pritje për aventura. Të gjithë që i përkasin kësaj shenje duhet të kenë parasysh investimet që duhet të bëjnë.

Peshorja

Nuk është momenti i duhur për të marrë përsipër gjëra që kërkojnë kohë e mund. Problemet financiare sot në mëngjes mund të bëjnë që të gjendeni në telashe.Besojini këshillave të miqve dhe atyre që keni pranë. Bëni durim nëse po planifikoni për të investuar diku.

Akrepi

Po kaloni disa momente ankthi në lidhje me shëndetin tuaj. Janë çaste kalimtare. Po kaloni disa momente ankthi në lidhje me shëndetin tuaj. Janë çaste kalimtare. Sa i përket dashurisë ndiheni mjaft mirë me veten tuaj.

Shigjetari

Përpara se të merrni vendime të caktuara, dëgjoni mendimet e njerëzve që besoni dhe të cilët tashmë janë përballur me të njëjtat përvoja. Takime interesante dhe njohje të reja për të gjithë ata persona që janë vetëm he në pritje për aventura.Dikush tani do të kthehet prapa t’ju tregoj një qëndrim armiqësor. Mos e humbni disponimin tuaj të mirë.

Bricjapi

Në fushën sentimentale, mos vazhdoni të shtyni një vendim që ka pritur gjatë që të merret. Ju nuk do të bëni asgjë, por ta bëni atë edhe më të vështirë. Flirte të mundshme për beqarët, simpatia dhe besueshmëria do të jenë katalizatori i vërtetë.Disa situata të pashmangshme mund të programohen për t’u zgjidhur, por kjo do të kërkojë më shumë aftësi.

Ujori

Mos u ndikoni nga negativiteti i të tjerëve dhe mos bini preh e provokimeve cinike të dikujt pranë jush. Lejojini të tjerët të mendojnë dhe të thonë çfarë të duan. Bëni mirë të qetësoheni dhe t’i ktheheni punës suaj. Pas pune bëni mendoni për diçka argëtuese për t’u ndjerë të relaksuar.

Peshqit

Përpiquni të mbani veten nën kontroll dhe të mos nervozoheni. Realizoni vetëm ato gjëra që janë të rëndësishme për ju. Për çështje të tjera do të keni kohë mjaftueshëm të merreni ditët në vijim. Qëndroni larg zhurmës dhe grupeve të mëdha me njerëz.

 

 

 

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Kërkoi tepsi e timon”, Maliqi: Rama është çmendur nga braktisja e socialistëve

Deputeti Lefter Maliqi ka lëshuar një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama, ndërsa citon se do të dalë i humbur në zgjedhjet e 25 prillit. Me...

Balla dhe 17 deputetë kërkesë Ruçit: Komision për raportin e Dick Marty-t

Prej javësh, mazhoranca ka hedhur akuza në drejtim të kryedemokratit Basha, në lidhje me rolin tij në hetimet ndaj UÇK-së. Nga ana tjetër, kreu...

E qëlloi me shuplakë në mes të emisionit, Ana rikthehet në “Për’puthen”

Në puntatën e djeshme në “Për’puthen” është rikthyer Ana. Ajo u fut kur po regjistrohej emisioni, ndërsa shpjegoi arsyen e largimit të saj. Bukuroshja...

Shqiptarët shpenzuan rreth 210 milionë euro më pak gjatë karantinës

Në gati tre muaj që pjesa më e madhe e popullatës u ngujua në shtëpi, për shkak të karantinës së fortë për të frenuar...

Marrja e tamponit, Rama publikon videon dhe jep mesazhin e fortë (VIDEO)

Rama është marrë edhe ditën e sotme me pandeminë në Shqipëri. Ai e ka nisur ditën me një falenderim të veçantë për bluzat e...