E mërkurë, 30 Shtator, 2020
15 C
Tirana

Horoskopi, 20 qershor 2020

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Dashi
Fakti që partneri/partnerja juaj mund të mos ju ketë marrë ne telefon sot, nuk do të thotë se nuk është kujtuar për ju. Ndoshta po pret që ta bëni ju lëvizjen e parë. Kohët e fundit mund të mos keni qenë shumë aktiv në jetën tuaj shoqërore, por duhet të shihni anën pozitive të kësaj, p.sh të organizoni disa punë të lëna pas.

Demi
Fillimet e reja jo gjithnjë ecin ashtu sikurse ju dëshironi. Patjetër që mund të hasni vështirësi. Mos hiqni dorë dhe veproni sa më shpejt të jetë e mundur për të pasur rezultatet e dëshiruara. Së shpejti, çdo gjë do të jetë në vendin e duhur.

Binjakët
Do të jeni me fat sot në aspektin profesional. Mund t’ju realizohet diçka që e prisnit prej kohësh. Bëhuni gati për disa anulime të minutës së fundit.

Gaforrja
Heshtja nuk do t’ju çojë askund sot. Ndaj, nëse po përdorni këtë taktikë, rekomandohet ta ndryshoni atë. Mund të jetë e vështirë të nisni një bisedë me një person të rëndësishëm në jetën tuaj sot, por më pas do e keni mjaft të lehtë për ta vijuar.

Luani
Nëse jeta juaj po ecën sërish me ritme të shpejta, përkushtojini pak kohë edhe kulturës. Muzika afrikane, kuzhina ekzotike dhe filmat e huaj do t’jua ndryshojnë rutinën e përditshme. Gjithashtu, do t’ju japin edhe disa ide mjaft interesante.

Virgjëresha
Beqarët e kësaj shenje mund të tërhiqen nga dikush shumë i kundërt prej tyre. Ka gjasa që edhe të merrni të njëjtin reagim prej tij/saj. Ndiqni intuitën tuaj, nëse jeni të gatshëm të nisni një marrëdhënie me të.

Lexo edhe :   Çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 29 shtator 2020
Lexo edhe :   Çfarë kanë rezervuar yjet për ju/ Horoskopi 29 shtator 2020

Akrepi
Sjellja e dikujt që sapo keni njohur mund t’ju acarojë. Ka ardhur momenti t’i tregoni vendin e duhur. Mos u ndjeni të pasigurt në vendimet tuaja, por ecni përpara.

Shigjetari
Teksa dëshironi të punoni pa shqetësime si çdo ditë, mendja juaj do të jetë diku tjetër sot. Do ta keni të vështirë të përqendroheni. Partneri/partnerja juaj mund të ndaj me ju një problem që e shqetëson prej kohësh.

Bricjapi
Nuk përjashtohet mundësia që të filloni të keni ndenja dashurie për një mikun/miken tuaj. Megjithatë nuk do të jeni të sigurt përfundimisht për ndjenjat tuaja. Tregohuni më të vëmendshëm në aspektin profesional.

Ujori
Mund të mendoni se ju gjykojnë për personat me të cilët shoqëroheni më shumti, por kjo mund të mos jetë e vërtetë. Mund të jetë thjesht mendimi juaj. Sa i përket gjendjes financiare, parashikohen probleme.

Peshqit
Disa persona të kësaj shenje do të kenë një dëshirë të fortë të qëndrojnë fizikisht pranë personit që dashurojnë, duke marrë parasysh që disa probleme ju kanë mbajtur larg njëri-tjetrit kohët e fundit. Por mund të mos jetë e njëjta gjë për partnerin/partneren tuaj. Megjithatë, ka gjasa që ky të jetë një ndryshim momental i sjelljes së tij/saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...