E shtunë, 26 Shtator, 2020
17 C
Tirana

Horoskopi, 19 qershor 2020

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Dashi
Është e rëndësishme që të ndiqni ëndrrat tuaja. Duhet të gjeni një plan veprimi dhe sot do të ndiheni plot energji për ta bërë këtë. Jeni ndjerë si në mjegull gjatë kësaj periudhë, por bisedat me një mikun/miken tuaj do t’ju ndihmojë pafund.

Demi
Një person mjaft sharmant do të futet në jetën tuaj, i cili/e cila do t’ju komplimentojë vazhdimisht. Ka gjasa që kjo të mos ju pëlqejë në raste të caktuara. Megjithatë, në përgjithësi do të keni më shumë të përbashkëta me njëri-tjetrin, por duhet t’i zbuloni ato.

Binjakët
Kaloni më shumë kohë duke u argëtuar sot dhe përqendrohuni në punë krijuese. Do të ndiheni të çliruar dhe do të kuptoni sesa shumë ju ka munguar një gjë e tillë. Diçka e re mund t’ju tërheqë vëmendjen gjatë ditës së sotme në aspektin personal.

Gaforrja
Do të jeni të rrethuar nga njerëz me energji të mirë. Do të zhvilloni biseda të ngrohta dhe të sinqerta. Ndiqni kiminë tuaj dhe shihni se ku do ju drejtojë.

Luani
Gjithnjë jeni përpjekur të jeni pranë miqve kur ata kanë nevojë, por është e rëndësishme të kuptoni se aktualisht nuk mund t’i zgjidhni problemet e tyre. Thjesht mund t’i mbështesni për çdo zgjidhje që ata mund të bëjnë.

Virgjëresha

Ka gjasa të përfshiheni nga disa emocione të forta, prej të cilave mund të futeni thellë në mendime. Shkak për këtë mund të jetë një zënkë e shëmtuar, një surprizë ose një lajm i papritur. Veproni ngadalë dhe kërkoni më shumë kohë nëse do t’ju duhet.

Peshorja
Keni një aftësi të mrekullueshme për të vlerësuar edhe detajet më të vogla në jetë. Kjo do t’ju ndihmojë në shumë drejtime. Bëni kujdes me shëndetin dhe tregohuni të vëmendshëm ndaj çdo shqetësimi që mund të keni.

Lexo edhe :   Dashuria dhe puna, çfarë rezervon horoskopi për sot
Lexo edhe :   Puna, shëndeti, dashuria/ Çfarë thotë horoskopi për ju sot

Akrepi
Nëse kërkoni më shumë vëmendje nga shefi apo partneri/partnerja juaj, tregohuni më të kujdesshëm. Përdorni më shumë takt në raste të tilla, duke mos e kërkuar me zë të lartë një gjë të tillë. Sa i përket aspektit ekonomik, parashikohet një ditë e mirë.

Shigjetari
Keni nevojë për dikë që t’ju ndihmojë të mendoni pozitivisht. Ata që ju njohin mirë, do të mund t’ju thonë fjalët e duhura për t’ju bindur dhe për t’ju bërë të ndiheni mirë. Partneri/partnerja juaj gjithashtu do të luajë një rol mjaft të mirë në gjendjen tuaj emocionale aktualisht.

Bricjapi
Ka gjasa të frekuentoni një vend, të cilin nuk keni dashur asnjëherë ta vizitoni. Megjithatë, kurioziteti juaj do të jetë më i fortë se frika për të panjohurën. Vijoni kështu, pasi gjithçka do të jetë në favorin tuaj sot.

Ujori
Mos u fokusoni vetëm te të tjerët sot. Gjërat nuk janë të lehta për ju aktualisht, ndaj përqendrohuni më shumë te vetja. Bëni gjërat që ju bëjnë ju fillimisht të lumtur, pastaj të tjerët.

Peshqit
Mund të ndiheni pak të pasigurt aktualisht për statusin tuaj në rrethin shoqëror. Kini më shumë besim te miqtë tuaj të ngushtë, pasi një gjendje e tillë emocionale do të kalojë shpejt. Një fillim i ri ju pret së shpejti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...

Në ndjekje të Talo Çelës, dështon një tjetër operacion i policisë

Dështon një tjetër operacion për kapjen e Talo Çelës, i kërkuar për grabitjen e Rinasit. Bëhet me dije se FNSH ka kryer një aksion mëngjesin...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

Apeli i Yuri Kim për 5 qershorin, Rama: Për ambasadorët flas kur jam me ta

Pas përfundimit të mbledhjes me drejtorët e qarkut në Vlorë, Edi Rama komentoi deklaratën e ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim. Kjo e fundit i rikujtoi...