E hënë, 26 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Horoskopi 17 tetor, zbuloni shenjat me fat

Më të lexuarat

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Vdes njeriu më i pasur në Korenë e Jugut, lideri i Samsung

Lideri i kompanisë Samsung, Lee Kun-Hee ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Ai është personi që ka transformuar biznesin e vogël të themeluar nga...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Dashi

E shtunë pa shumë zhurmë.Një ditë e qetë e cila mund t’ju ndihmojë të reflektoni, veçanërisht rreth aspiratave tuaja reale, krahasuar me realitetin që jetoni. Duke përfshirë anëtarët e familjes në projektet tuaja, ju do të krijoni një atmosferë bashkëpunimi. Në dashuri do të merrni përkëdhelje dhe mirësi, më në fund do të jeni të kënaqur me ndjenjat tuaja.

Demi

Fjala kyçe e ditës? Durim, tregoni durim me të gjithë pasi vetëm kështu do të fitoni në fund.Ec, mos vrapo. Kur përballeni me një kritikë, një problem, bëni më të mirën tuaj dhe nxirreni veten nga një situate të keqe. Shprehni mendime, jo gjykime mbi të tjerët. Vendoseni veten në vendin e të tjerëve dhe më pas shorehuni cila është e drejtë dhe cila jo.

Binjakët

Kushtojani vetes këtë ditë të shtunë. Udhëtimi do t’ju pëlqejë dhe do t’ju bëjë mirë të kaloni një ditë pushimi në një vend të qetë larg shtëpisë në të cilin të harroni stresin dhe angazhimet. Në fakt, një çështje familjare ose financiare shqetëson disa prej jush! Si çift, specialiteti i partnerit do të jetë t’ju bëjë ju të lumtur dhe të plotësojë të gjitha dëshirat që ju keni.

Gaforrja

Ekziston një klimë e yjeve e cila do t’ju sjellë një frymë pozitive. Ju mund të kënaqni veten me hobet tuaja të preferuara dhe organizimin e programeve të këndshme me njerëzit me të cilët jeni afër. Historitë e dashurisë do të jenë në krizë. Mirëmëngjes, vend i mirë për gjueti për beqarët dhe për të gjithë ata që nuk heqin dorë nga flirtimi.

Luani

Pengesat për të kapërcyer nuk do të jenë frenuese, por ju vetë do t’i zmadhoni vështirësitë, nëse i nënshtroheni pesimizmit. Mos e prishni atmosferën e kësaj dite me ankesa dhe diskutime për çështje me interes që mund të bëhen arsye për grindje me partnerët dhe anëtarët e familjes. Kujdesuni për veten dhe trupin tuaj. Përmirësoni humorin tuaj gjatë mbrëmjes.

Virgjëresha

Hëna në fushën e tretë flet për shoqërueshmërinë, dëshirën për të qenë në shoqëri, për të takuar njerëz stimulues, për të frekuentuar mjedise të reja. Siguria varet shumë nga lloji i marrëdhënieve që ju jeni në gjendje të krijoni. Punët e dashurisë më në fund shkojnë në drejtimin e dëshiruar. Nëse jeni çift, romanca dhe sensualiteti do të punojnë së bashku për ta bërë mbrëmjen tuaj të veçantë.

Peshorja

Me Hënën në Akrep askush nuk do të jetë në gjendje t’ju nxjerrë jashtë loje në këtë moment. Ju jeni jashtëzakonisht të përgjegjshëm, efikas dhe pa të meta. Hëna dhe Mërkuri do t’ju ndihmojnë të përqendroheni dhe të veproni me vendosmëri dhe prestigj. Në çift, emocionet dhe tërheqjet do të forcohen, pasi ju vërtet e doni njëri-tjetrin.

Akrepi

Yjet ju japin gjallëri dhe shoqëri, por është për të ardhur keq që një farë vije intolerance ju pengon të kapni momentin dhe të shijoni momentet më të mira.Në dashuri, më shumë sesa një veprim i forcës ka nevojë për qartësi në marrëdhëniet me partnerin, në mënyrë që të bllokoni rrugët e keqkuptimeve.

Shigjetari

Në shtëpi llogaritë nuk shtohen dhe kjo ju shqetëson dhe mërzit në të njëjtën kohë. Qëndroni të qetë, duhet të kuptoni se çfarë nuk shkon. Një bashkim familjar është i domosdoshëm, është mënyra e vetme për të vlerësuar situatën dhe për të kaluar problemet. Do të jeni më pak i kthjellët se zakonisht, mund të keni disa pavendosmëri edhe në trajtimin e praktikave të thjeshta të zakonshme, por mos u nervozo.

Bricjapi

Gjithçka që do të ndodhtë sot do t’ju gëzojë. Ditë e mirë për të udhëtuar dhe për të shkuar në destinacione të largëta me miqtë, duke vendosur të blini një makinë ose një motor. Nëse jeni i dashuruar, do të krijoni një ndjenjë të shkëlqyeshme me partnerin tuaj, aq sa të keni ndjenjën e përjetimit të një muaji të dytë të mjaltit. Flirt, aventura për beqarët.

Ujori

Ndiheni paksa të çuditshme, për shkak të një qielli jo shumë harmonik. Gjithçka po ndodh papritmas brenda dhe jashtë jush. Mos u impresiononi nga paqëndrueshmëria e këtij momenti dhe shfrytëzoni rastin për të rregulluar mirë projektet që janë më të ngutshme. Luftoni stresin me çdo mënyrë, duke gdhendur kohën për t’ia kushtuar vetes, duke fjetur edhe disa orë më shumë.

Peshqit

Bëhuni gati për një shpërthim të gjallërisë, entuziazmit. Kurrë nuk do të qëndroni në vend dhe do të përpiqeni të fitoni sa më shumë mundësi punësimi. Një festë madhështore edhe për beqarët, të cilët do të jetojnë një moment shumë ‘special’. Mundësi të mira për t’u argëtuar dhe zgjeruar gamën tuaj të veprimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetëvritet e reja në Tiranë, procedohen 4 persona

Një 33-vjeçare është vetëvrarë me armë zjarri në zonën e Shkozës në Tiranës. E reja e identifikuar si Marsilda Hysa ka qenë në gjendje të...

Do luajë ndaj Barcelonës në Champions? Ja çfarë ka bërë Ronaldo

Kristiano Ronaldo postoi  një foto në “Instagram” ku festonte: “Siiiii”. Për juventinët u duk sikur portugezi kishte marrë përgjigjen e tamponit negativ, pas infektimit me...

Paqartësi për vaksinën e Coronës

Vaksinë për Coronën që këtë vit? Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn e uli euforinë. Edhe nëse ka një vaksinë në fillim të vitit...

Biden: Trump mund të rizgjidhet president i SHBA-ve

Kandidati demokrat për president në SHBA, Joe Biden thotë se presidenti Donald Trump ende mund të fitojë zgjedhjet e vitit 2020. Biden e thotë këtë,...

Opozita bjelloruse shpall grevë kombëtare

Opozita bjelloruse bëri thirrje për grevë kombëtare të hënën, e fundit në një seri përpjekjesh për të larguar nga pushteti udhëheqësin Alexander Lukashenko, pas...