E shtunë, 30 Maj, 2020
20 C
Tirana

Horoskopi, 16 maj 2020

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

“Asnjë lëshim”, përfaqësuesi i opozitës jep sinjalet para mbledhjes së Këshillit Politik

Teksa pritet që për pak orë të mblidhet Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore, përfaqësuesi i LSI në këtë tryezë, Petrit Vasili, ka dhënë mesazhe...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Ambasada Amerikane prezanton projektin për Shqipërinë, Manjani nxjerr prapaskenat

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka hedhur thumbin e radhës, pas publikimit nga Ambasada Amerikane në Tiranë të disa pamjeve për të ngritur sallën...

Si paraqitet situata nga COVID-19 në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 111 persona si pasojë e koronavirusit. Kësisoj, numri total i viktimave shkon në 33,340. Autoritetet përkatëse...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

PD: Të gjithë kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi deklaroi se një kryeministër normal do ta kishte shkarkuar menjëherë një drejtor policie që justifikon me prova të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Dashi

Idetë dhe ndikimet e huaja mund të kenë një impakt shumë konstruktiv në jetën tuaj tani, prandaj mos i shmangni ato. Përkundrazi, zbuloni dhe eksploroni kulturat e ndryshme në çfarëdo mënyre që ju bëjnë të ndiheni më të qetë.

Demi

Mos merrni ndonjë rrezik financiar sot. Ekzistojnë shumë pasiguri të përfshira në një sipërmarrje të re, dhe ju duhet ta luani në mënyrë të sigurt. Marrëdhëniet personale janë shumë të ngatërruara me biznesin tuaj aktualisht.

Binjakët

Nëse doni të jeni gjithçka që mund të jeni në jetë, duhet të filloni të shpreheni më shumë! Njerëzit nuk mund ta dinë se kush jeni vërtet – dhe çfarë synimesh keni. Mos kini frikë të thoni atë që me të vërtetë ndjeni.

Gaforrja

Nëse ndiheni i mërzitur nga detajet e një projekti ku po punoni, mos kini frikë! Një shpërthim i madh energjie dhe mendimi pozitiv po vijnë së bashku për t’ju ndihmuar të riktheheni në rrugën e duhur. Do të ndiheni më të motivuar se kurrë.

Luani

Nëse kohët e fundit jeni ndjerë të kufizuar ose të përmbajtur, nuk mund të fajësoni askënd ose ndonjë gjë tjetër për këtë situatë zhgënjyese. I vetmi person që ndikon vërtet në jetën tuaj për mirë ose për keq jeni ti. Bëni diçka që do t’ju ndihmojë të merrni atë ndjenjë që ju çon drejt fitores.

Virgjëresha

Tani për tani, ju duhet të jeni më të guximshëm. Veproni shpejt nëse doni ta shfrytëzoni atë mundësi të re, Duhet t’i tregoni universit se jeni gati për të ecur përpara. Edhe nëse rrezikoni, suksesi do të jetë i pashmangshëm.

Peshorja

Koha është gjithçka kur bëhet fjalë për romancën. Nëse nuk e keni atë në jetën tuaj tani, përpiquni të arrini sa më shpejt. Dashuria ekziston në kaq shumë forma në jetën tuaj tani, kështu që ju po i bëni universit një padrejtësi duke mos e pranuar atë fakt. Kaloni kohë me njerëzit e veçantë që kujdesen aq shumë për ju.

Lexo edhe :   A do keni fat në dashuri apo tek financat? Çfarë parashikojnë yjet për nesër
Lexo edhe :   Rikthehen reshjet?/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Akrepi

Tani për tani, ju doni t’i besoni instinkteve tuaja në lidhje me një person të ri në jetën tuaj. Para se të arrini në ndonjë përfundim në lidhje me këtë person, prisni derisa dikush nga jashtë rrethit tuaj të konfirmojë instinktin tuaj. Dhe mos u çuditni nëse ky person të rezultojë ndryshe nga sa e mendonit.

Shigjetari

Mos u habitni nëse personat që ju rrethojnë, ose kolegët tuaj shfaqin shenja xhelozie. Ju jeni duke hyrë në fazë me shumë ndikim dhe këta persona xhelozë duan të jenë gjithashtu atje. Ju mund t’u jepni atyre disa këshilla, por vetëm nëse jua do zemra ta bëni këtë.

Bricjapi

Lejoni që ana juaj idealiste të marrë më shumë kontroll mbi jetën tuaj dhe të marrë vendimet e duhura. Jeni përpjekur shumë për të parë më të mirën në gjithçka që bëni. Mos u habitni nëse ju merrni shumë më tepër vëmendje sot.

Ujori

Sot mund të njihni një person interesant në rrethin tuaj shoqëror. Bëhuni personi i parë që mirëpret anëtarin e ri në grup. Dërgoni një sinjal në univers se jeni gati të njihni një person të ri në jetën tuaj. Kjo është një ditë e mrekullueshme për të provuar diçka të re.

Peshqit

Universi më në fund po ju jep dritën e gjelbër për të vazhduar me planet tuaja. Kushtojini vëmendje njerëzve në grupin tuaj. Do të mësoni nga gabimet e tyre dhe më e rëndësishmja, do të merrni njohuri nga sukseset e tyre.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Moment historik/ “SpaceX” lëshon me sukses dy astronautë në hapësirë

Nisja drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës e dy astronautëve të NASA-s në bordin e raketës Falcon 9, u bë realitet të shtunën pasdite, pas...

S’ka marrëveshje, Vasili dhe Bylykbashi me tone të ashpra pas mbledhjes

Pas 4 orë diskutimesh, ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Deri më tani nuk ka marrëveshje mes palëve, ndërsa pritet një tjetër...

COVID-19/ Pasi situata u përkeqësua, Maqedonia e Veriut bën lëvizjen urgjente

Duke qenë se pati një përkeqësim të situatës për shkak të koronavirusit, Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski vendosi të zgjasë edhe për...

PD: Të gjithë kërkojnë shkarkimin e Ardi Veliut

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi deklaroi se një kryeministër normal do ta kishte shkarkuar menjëherë një drejtor policie që justifikon me prova të...
WhatsApp KONTAKTO TT