E shtunë, 30 Maj, 2020
20 C
Tirana

Horoskopi, 15 Maj 2020

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Veseli: Demokracia e Kosovës është në momente vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shprehet se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, demokracia është në një moment vendimtar, siç është edhe...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Serbia po përdor sërish sportin, për politikë! Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka shpërblyer me mirënjohje tenistin me famë botërore,...

Cakaj jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ministri Gent Cakaj, ka bërë me dije se grupi negociator për bisedimet e aderimit në BE është ngritur. Ai njoftoin me anë të një...

Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit, nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë

Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë,...

Imagjinata e djallëzuar e Ardi Veliut kalon pritshmëritë/ E ëma e djalit të dhunuar: Jam aktore

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka kaluar çdo kufi me publikimin e një video-je personale, si një masë për të mbrojtur efektivët...

Dashi

Sot, aftësia juaj për të qenë fleksibël do t’ju shpëtojë nga një stres i madh. Përshtatja do të jetë aftësia juaj dhe do t’ju ndihmojë të ngriheni mbi të gjithë kaosin e përditshëm. Veprimet tuaja do të bazohen në arsye dhe logjikë, jo në panik dhe frikë.

Demi

Merrni kohën e nevojshme për të zgjidhur problematikat me të cilat po përballeni. Nëse nxitoheni dhe flisni pa u menduar, do ta gjeni veten në situata delikate. Të qenit impulsiv tani për tani është një rrezik.

Binjaket

A doni t’i çoni gjërat në një nivel më të thellë në jetën tuaj? A doni të keni një karrierë në vend të thjesht një pune? Këto qëllime janë të mira, janë të shëndetshëm dhe të arritshme, por asgjë nuk arrihet menjëherë.

Gaforrja

Dita juaj mund të jetë e mbushur me mendime të mrekullueshme, kështu që kënaquni! Njerëzit po ju tregojnë një zemërgjerësi dhe mirësi të jashtëzakonshme. Ju meritoni të gjithë ndihmën që merrni nga personat që keni përreth.

Luani

Ju jeni plotësisht të gatshëm për të bërë një ndryshim të rëndësishëm në rutinën tuaj, por a janë të gjithë të tjerët aq gati sa ju? Kjo duhet të jetë një konsideratë por jo një kërkesë. Ju nuk mund të lejoni që shqetësimet e njerëzve të tjerë të sundojnë zgjedhjet tuaja.

Virgjeresha

Dëshira juaj mund të jetë e madhe për të nxituar, por mundësitë nuk janë të shumta. Bëjini gjërat gradualisht. Zgjidhni njërën dhe pastaj nisni tjetrën. Kjo vlen jo vetem në aspektin profesional, por edhe ne atë sentimental.

Peshorja

Sigurohuni që të ruani ekuilibrin e duhur ndërmjet kohës së kaluar për të ndjekur interesat tuaja dhe kohës së kaluar për të ndjekur interesat e personave të tjerë. Nëse nuk tregoni gatishmërinë e duhur për t’u fokusuar tek vetja, mund ta gjeni veten në probleme të mëdha.

Lexo edhe :   A do keni fat në dashuri apo tek financat? Çfarë parashikojnë yjet për nesër
Lexo edhe :   A do keni fat në dashuri apo tek financat? Çfarë parashikojnë yjet për nesër

Akrepi

Një person shumë bindës mund t’ju bëjë të provoni diçka që nuk e kishit menduar kurrë se do të provonit. Ky është fillimi i një periudhe të madhe eksplorimi për ju. Ju jeni gati të hidhni një vështrim të ri se kush mund të jeni, çfarë doni nga jeta dhe me kë dëshironi të kaloni kohën e lirë.

Shigjetari

Sot mund t’ju duhet të merreni me një ose dy çështje që kanë të bëjnë me marrëdhënien tuaj sentimentale. Eshtë koha për të rivlerësuar plotësisht atë që po ndodh mes jush dhe të jeni plotësisht i sinqertë.

Bricjapi

Vetë-disiplina do të jetë e vështirë sot. Planifikoni ditën tuaj deri në detaj. Kjo mund t’ju ndihmojë të vendosni rregull në aspektin profesional dhe sentimental. Me paratë sot do t’ju duhet të tregoni më shumë vëmendje.

Ujori

Nëse mund ta mbani axhendën tuaj fleksibël sot, do të keni mundësinë të shfrytëzoni një mundësi të shkëlqyeshme që vjen në jetën tuaj. Në punë, mund t’ju duket se po përballeni me një problem, por në fakt do të jetë një mundësi zgjidhjeje.

Peshqit

Ju mund të arrini një kompromis të rëndësishëm me një epror sot. Ata ju pëlqejnë juve dhe shohin një të ardhme të shkëlqyer për ju. Me çështjet e parave, gjithçka do të shkojë sipas parashikimeve. Investimet do të jenë të favorizuara.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

24 vite më parë/ Namik Dokle nxjerr foton e rrallë të grevës së urisë

Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle dhe deputet për disa legjislatura, ka ndarë me ndjekësit e tij një foto të rrallë të grevës së urisë...

Ambasada Amerikane publikon pamjet, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar në rrjetet sociale disa pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë, e financuar nga USAID....

Për ata që po dalldisen nga ethet e rreme zgjedhore

Nga: Alfred Peza Palët politike opozitare të tryezës për reformën e re elektorale, po “përkëdhelen” për të fituar kohë deri në minutën e fundit, kur...

Nga Tayna e deri tek Ledri Vula, ja sa milionë humbën me pandeminë

Në mesin e sektorëve të prekur rëndë nga pandemia COVID-19 është ai i artistëve. Të ardhurat e gjeneruara nga koncertet, mbrëmjet e tjera muzikore...

Situata del jashtë kontrollit/ Qëllohet mbi protestuesit, humb jetën 19-vjeçari

Një 19-vjeçar ka mbetur i vdekur, pas të shtënave me armë drejt turmës që protestonte për vrasjen e George Floyd në Detroit, SHBA. Sipas...
WhatsApp KONTAKTO TT