E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Horoskopi, 15 dhjetor 2020

Dashi

Nëse sot keni bërë në plan të dilni pasdite me miqtë, do të kënaqeni pa masë. Mund t’ju shqetësojë sjellja e një anëtari të familjes. Partneri/ja juaj do të jetë engjëlli juaj mbrojtës sot, shijojeni vëmendjen.

Demi

Jini të durueshëm, pasi përpjekjet tuaja të vazhdueshme së bashku për sukses do t’ju sjellin rezultate të suksesshme. Nuk rekomandohet të merrni hua sot, pasi kjo mund të sjellë probleme në të ardhmen. Do të jetë një ditë e mirë për biznesmenët, pasi mund të shohin disa fitime të papritura.

Binjakët

Mungesa e shoqërisë së miqve do t’ju bëjë të ndiheni të zymtë sot. Nëse keni kohë të lirë, përpiquni të bëni diçka krijuese. Vlerësojeni kohën tuaj dhe përdoreni atë në mënyrë produktive. Një fqinj mund të përpiqet të ndërhyjë në jetën tuaj në çift.

Gaforrja

Do të jeni në humor në pjesën më të madhe të ditës. Do të përjetoni një moment shumë të lumtur në jetën tuaj në çift. Sa i përket aspektit profesional, nuk përjashtohet mundësia e një sfide të re.

Luani

Mund t’ju duhet të shpenzoni para për shumë gjëra sot. Prandaj, nga ju mund të kërkohet t’i përmbaheni një buxheti, në mënyrë që të shmangni çdo problem në të ardhmen e afërt. Për studentët e kësaj shenje, shpenzimi i tepruar i kohës në aktivitete në natyrë me koston e studimeve mund të shkaktojë zemërimin e prindërve.

Virgjëresha

Do të zemëroheni nga tensionet në familje. Gjeni mënyra për të devijuar vëmendjen dhe për t’u çliruar nga ky ankth. Angazhimi në aktivitete fizike mund të jetë ‘ilaçi’ i duhur.

Peshorja

Do të ketë një zhvillim të rëndësishëm në jetën tuaj personale, i cili do të sjellë gëzim në të gjithë familjen. Rekomandohet të planifikoni diçka të veçantë për partnerin/en tuaj sot. Ka gjasa të përjetoni momente si në fillim të lidhjes suaj.

Akrepi

Personaliteti juaj do t’ju ndihmojë të krijoni miq të rinj. Mund të përballeni me probleme në lidhjen në çift, për shkak të mungesës së vëmendjes ndaj partnerit/es suaj. Do të jetë një ditë e mirë për të zbatuar projekte dhe plane të reja.

Shigjetari

Sharmi juaj do të tërheqë vëmendjen. Sytë e partnerit/es suaj do t’ju tregojnë diçka të veçantë. Biznesmenët e kësaj shenje mund të duhet të shkojnë në një udhëtim të padëshiruar në lidhje me punën.

Bricjapi

Nëse mendoni se gjendja juaj aktuale financiare nuk është e kënaqshme, atëherë kërkoni këshilla nga dikush me më shumë përvojë në lidhje me menaxhimin e parave dhe kursimet. Natyra juaj e mprehtë do t’ju vërë në qendër të vëmendjes në takimet me miqtë. Çështje të vogla mund të vënë në vështirësi marrëdhënien me partnerin/en tuaj.

Ujori

Presioni i punës mund t’ju sjellë stres dhe tension sot. Qëndroni larg personave që ju vënë vazhdimisht në vështirësi. Partneri/ja juaj mund t’ju tregojnë diçka me rëndësi sot.

Peshqit

Mund të keni shpenzuar shumë në të kaluarën dhe tani mund të përballeni me pasojat. Si rezultat, mund ta gjeni veten në nevojë për para. Tregohuni origjinalë, si në pamje ashtu edhe në sjellje, me miqtë apo me partnerin/en tuaj./ Opinion.al

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...