E shtunë, 4 Korrik, 2020
28 C
Tirana

Horoskopi, 13 qershor 2020

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Dashi
Dikush po mendon diçka për ju që thjesht nuk është e vërtetë. Reputacioni juaj është diçka për të cilën keni punuar shumë për ta ndërtuar, dhe ai duhet të jetë shqetësimi juaj kryesor sot. Bëni gjithçka për të sqaruar çdo konfuzion.

Demi
Sot do t’ju duhet të komunikoni më shumë me kolegët rreth çështjeve profesionale. Një këshillë me vlerë do t’ju ndryshojë të gjithë ditën tuaj. Në aspektin financiar, situata do të vijë duke u përmirësuar.

Binjakët
Ju mund të jeni në një situatë sot kur dikush që është i barabartë me ju, madje edhe një partner, do të ngrihet mbi ju. Ky person madje mund të vihet në një pozitë autoriteti mbi ju! Ju duhet të mbështesni ngjitjen e këtij personi. Do të thotë që gjërat e mira po vijnë së shpejti edhe për ju.

Gaforrja
Përpiquni që sot të bëni një plan financiar dhe të vendosni një afat për realizimin e tij. Vazhdoni përpjekjen për realizimin e këtij plani dhe nëse në pamje të parë duket se nuk do të funksionojë. Alternativa e vetme është suksesi me paratë.

Luani
Besimi juaj do të marrë një nxitje të fortë sot gjë që do ta bëjë egon tuaj më të shëndetshme. Popullariteti juaj do të vazhdojë të rritet dhe opinionet do të kenë më shumë rëndësi. Sot do t’i lini mbresa një personi me qetësinë tuaj.

Virgjëresha

Është një kohë e mirë për takime me miqtë. Bëni një telefonatë për të bërë organizmet e nevojshme. Në aspektin financiar, do të ishte e këshillueshme që të ecni përpara me planet tuaja. Përpiquni të largoni ankthin në vendin e punës.

Peshorja
Një figurë autoriteti në jetën tuaj mund të përpiqet t’ju drejtojë në vendin e gabuar. Përpara se të pranoni ose refuzoni, merrni frymë thellë dhe analizoni çdo detaj. Cdo vendim që do të merrni do të ketë një rëndësi të madhe në planin afatgjatë në jetën tuaj.

Lexo edhe :   Parashikimi i motit, 02 korrik 2020
Lexo edhe :   Parashikimi i motit, 02 korrik 2020

Akrepi
Gjërat tashmë po shkojnë mjaft mirë në jetën tuaj të përditshme, por ato do të bëhen edhe më të mira! Së shpejti mund të vini re që shefi juaj është në një humor vërtet të shkëlqyeshëm. Deri në fund të ditës egoja juaj do të ndihet më e lumtur, më e shëndetshme dhe më e madhe!

Shigjetari
Sot do të ndjeni nevojën për të qëndruar vetëm. Mos harroni se kreativiteti është në nivele maksimale kur qendroni vetëm. Mund t’ju lindë dëshira për të nisur një projekt financiar që mund të rezultojë fitimprurës.

Bricjapi
Nëse vendoseni në partneritet me dikë që nuk mendoni se do të keni një bashkëpunim të mirë, thjesht relaksohuni dhe tregohuni të hapur për këtë. Lini mënjanë çdo ndjenjë negative që mund të keni në lidhje me këtë person dhe përqendrohuni në plotësimin e detyrës, në maksimum.

Ujori
Forca e vullnetit tuaj do të testohet, por ju do ta kaloni provën. Për fat të mirë, universi po ju dërgon disa energji të fuqishme që do të forcojnë shtyllën kurrizore dhe do t’ju mbajnë në rrugën e duhur. Ecni me besim të aftësitë tuaja.

Peshqit
Sot keni nevojë për një pushim dhe shkëputje nga përditshmëria e mërzitshme. Sot, jepini vetes leje që të mos i merrni më gjërat kaq seriozisht. Gjërat e mëdha në jetë do të rregullohen me kalimin e kohës. Kjo përfshin edhe aspektin sentimental.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...

“Përplasje” mes Turqisë dhe Francës

Mosmarrëveshja midis Turqisë dhe Francës pas një konfrontimi në brigjet e Libisë po bëhet më e ashpër. Parisi largohet nga misioni i NATO-s "Sea Guardian”...

Historike! Si e zbuloi zhytësi kanadez minierën më të hershme nëntokësore

Revista e njohur “Science Advances”, e udhëhequr nga Brandi MacDonald nga Universiteti i Misurit, ka publikuar një artikull mjaft interesant! Bëhet fjalë për një zhytës...

Aksident në Vlorë, plagosen 2 efektivë policie

Së fundmi, ka ndodhur një aksident në Vlorë, ku për pasojë janë plagosur 2 efektivë policie. Ende nuk dihet gjendja e tyre shëndetësore, ndërsa janë...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...