E mërkurë, 3 Qershor, 2020
14 C
Tirana

Horoskopi, 13 maj 2020

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Mashtroi biznesmenin turk/ Prokuroria kërkon deri në 10 vite burg për Sinan Idrizin

Prokuroria në Turqi ka kërkuar që aksioneri i kompanisë ajrore “Air Albania”, Sinan Idrizi, të dënohet me 3 deri në 10 vite burg për...

Gazetarja nxjerr detaje të rënda: Dy vajza të tjera janë ngacmuar nga roja e shkollës

Duket se përdhunimi i vajzës 15-vjeçare nuk është rasti i vetëm, pasi të njëjtin fat kanë patur edhe dy shoqet e saj. Detaje të...

Meta kthen në Kuvend ligjin ‘Për shërbimet e pagesave’

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për shërbimet e pagesave”. Sipas Metës, një nga arsyet e kthimit të ligjit...

Formimi i qeverisë së re në Kosovë/ LDK bën publike emrat e ministrave

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së LDK-së, janë bërë publike edhe emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës në Kosovë. Përmes...

“Ai është i vjetër, nuk i bën këto punë”, babai i 15-vjeçares rrëfen si e ngacmonte roja e shkollës

Babai 15-vjeçares së përdhunuar nga roja i shkollës, ka rrëfyer disa detaje tronditëse lidhur me atë çfarë ndodhi. Ai ka treguar në emisionin “Me...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Itali/ Shënohet rënie e numrit të viktimave, rritet numri i rasteve të reja

Për të tretën ditë radhazi, Italia ka shënuar një ulje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë...

Dashi

Asgjë nuk mund t’ju ngadalësojë sot. Energjia juaj po lulëzon. Kjo mund t’ju ndihmojë që të realizoni projektet e lëna në mes. Në aspektin sentimental, gjithçka duket stabël.

Demi

Sot mund ta gjeni veten të rrethuar nga muret dhe barrierat në aspektin profesional. Do të duhet të shfrytëzoni energjinë tuaj për të rrëzuar gjithçka që po ndan njerëzit tani, prandaj përgatituni të luani një lojë të zgjuar dhe të pastër.

Binjakët

Përfundoni çdo projekt të papërfunduar sa më shpejt duke nisur nga sot. Një mënyrë për të mbajtur energjinë tuaj sa më konsistente që të jetë e mundur është që ushqeheni në mënyrë të shëndetshme. Shmangni sheqerin dhe yndyrën.

Gaforrja

Ju jeni shumë i talentuar për të thjeshtuar situatat e ndërlikuara. Kjo është arsyeja përse sot është një ditë e shkëlqyer për të zhvilluar disa biseda të vështira. Renditni gjërat dhe do të zbuloni një perlë të vërtetë.

Luani

Hiqni dorë nga shqetësimet tuaja për një ditë dhe bisedoni me njerëz të tjerë që janë duke u përpjekur të zgjidhin disa çështje profesionale. Duke dëgjuar problemet e tyre ju mund të merrni njohuri më të mëdha.

Virgjëresha

Po kërkoni përsosmëri? Sot mund t’i afroheni asaj. Planet tuaja mund të konkretizohen në mënyrë shumë të mirë, dhe ju mund të fitoni disa admirues gjatë rrugës. Në aspektin sentimental, mund të përfshiheni në disa debate.

Peshorja

Përpiquni të krijoni sa më shumë rrjete bashkëpunimi. Kjo do t’jua bëjë jetën tuaj profesionale më të lehtë. Në aspektin romantik, dikush ka ndërmend të ndërmarrë disa hapa që të kuptoni se sa shumë kujdesen për ju.

Lexo edhe :   Fati, dashuria, jeta. Ja çfarë thotë horoskopi për ty sot
Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme

Akrepi

Disa njerëz mund të mendojnë se të tërheqësh shumë vëmendje dhe të kesh përgjigje për shumë pyetje është diçka shumë pozitive. Por e kundërta ndodh me ju. Do të ndjeni nevojën të kaloni më shumë kohë vetëm. Kjo do t’ju ndihmojë të reflektoni mbi gjërat që do të dëshironi të realizoni.

Shigjetari

Të vendosësh kontakte me njerëz të veçantë do të jetë shumë e lehtë, si dhe shpërblyese. Pse të mos e surprizoni një mik me një telefonatë? Shijoni efektin që keni tek personat që keni përreth.

Bricjapi

Ka një pikë kthese të madhe që po vjen në jetën tuaj dhe kjo mund t’ju shkaktojë stres tani për tani. Sot, ndihmoni veten duke bërë një pushim nga të gjitha diskutimet! Tregohuni objektiv në aspektin sentimental.

Ujori

Jeta nuk është një garë. Është një përvojë. Ndaloni motorët tuaj për disa momente. Nëse nuk e bëni këtë, mund të humbisni diçka delikate por të mrekullueshme në jetën tuaj. Dikush është përpjekur në mënyrë të dëshpëruar për të marrë vëmendjen tuaj, por ju keni qenë aq të zënë duke u përqendruar në gjëra të tjera.

Peshqit

Sot mund të merrni shumë sinjale që jeni në rrugën e duhur, pavarësisht asaj çfarë njerëzit e tjerë mund të thonë dhe mendojnë. Edhe nëse ndiheni të pasigurt për hapat e ardhshëm, të gjitha janë pjesë e procesit. Dyshimi në veten tuaj është absolutisht normal.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Horoskopi, 3 qershor 2020

Dashi Nëse do të silleni si përherë sot, nuk do të argëtoheni aspak. Përshtatuni më shumë me fëmijët, nëse do t’ju duhet ta bëni këtë....

Sulm me eksploziv në xhaminë në Afganistan, humbin jetën besimtari dhe imami

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në Kabul të Afganistanit, teksa brenda në një xhami ka shpërthyer një eksploziv. Sipas mediave të...

Këshilli Politik/ Hajdari tregon se për çfarë nuk bien dakord palët

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari është shprehur se pika për të cilën palët nuk bien dakord është ajo e administratës...

Grupet ekstremiste që dyshohen për dhunën e protestave në SHBA

Mes protestave të vazhdueshme në Shtetet e Bashkuara mbi vdekjen e George Floyd-it ndërsa mbahej nga policia, zyrtarët e shtetit kanë fajësuar provokatorë të...

Një ditë para votimit të qeverisë së re, Vetëvendosje del me njoftimin e rëndësishëm

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se nuk do të organizojë protestë nesër, teksa theksoi se nuk dëshiron të dekurajojë protesta të tjera të paralajmëruara nga...
WhatsApp KONTAKTO TT