E hënë, 6 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Horoskopi, 12 qershor 2020

Më të lexuarat

Zbulohet sekti që rekrutoi familjen Josifi, nën hetim ata që fshehën vdekjen e Anisës

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia ka regjistruar sot një rënie të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të...

Koço Devole tregon si e bëri për të qarë Elvana Gjatën në film

Aktori Koço Devole ka treguar për eksperiencën e tij në filmin “2 gisht mjaltë”, ku ka luajtur në rolin e babait të këngëtares, Elvana...

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese! Ministria e Shëndetësisë sapo ka bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit teksa njoftoi se 2 persona...

Meta vlerëson me titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” atasheun ushtarak italian

Presidenti Ilir Meta vlerësoi atasheun ushtarak italian, Kolonelin Fabio Cornacchia me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”. Titulli në fjalë ishte me motivacionin: “Në vlerësim...

Pas rritjes së numrit të viktimave dhe të infektuarve, reagon Rama

Javët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Së fundmi, ka reaguar...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Vetëflijimi/ Zhaneta kishte punuar më herët në shtëpinë e një ish-kryeministri

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakrifikua me të bijën e saj Anisën për ringjalljen, vite më parë ka punuar pastruese në shtëpinë e një...

Dashi
Mundohuni të përfshiheni në diçka kulturore sot. Ju gjithmonë keni qenë kuriozë për gjëra që janë jashtë përvojës suaj, por tani ky kuriozitet është veçanërisht i gjallë. Eksploroni gjëra të reja në jetën tuaj.

Demi
Është një ditë e mrekullueshme për të marrë më shumë filozofi. Keni kohën që ju duhet për të ndarë idetë tuaja dhe ka më shumë se disa njerëz, që janë të etur për të debatuar me ju disa ngjarje të fundit.

Binjakët
Bisedat janë gjëja kryesore sot. Duhet të tregoni rëndësi sa i përket të dëgjuarit. Mundohuni të tregoni interes në bisedë. Bëni shumë pyetje dhe kërkoni më shumë informacion. Njerëzit do të mahniten nga niveli juaj i lartë i komunikimit.

Gaforrja
Njerëzit mund të jenë të pasigurt sot dhe do të jenë jashtëzakonisht të ndjeshëm ndaj çdo gjëje që thoni. Bëni më të mirën për të mos qenë shumë kritikë ndaj të tjerëve. Ata do të punojnë shumë për të parë gjërat nën dritën më të keqe të mundshme.

Luani
Universi mund të dërgojë disa njerëz në jetën tuaj, të cilët mund t’ju ngatërrojnë më shumë sesa t’ju argëtojnë. Do të jetë shumë argëtuese për ju që t’i kuptoni ata! Thjesht bëjini këta njerëz të flasin dhe do të mbeteni të mahnitur nga mendimi i tyre.

Virgjëresha

Sot do ta gjeni veten në anën e gabuar të ekuacionit. Përpiquni të jeni më i saktë në gjykimin tuaj sa i përket një mosmarrëveshjeje në punë. Në aspektin financiar mund të merrni disa informacione interesante.

Peshorja
Sot do t’ju duhet të tregoheni më pak dorëlëshuar sesa në një ditë normale. Situata financiare nuk është në formën më të mirë. Sa i përket aspektit sentimental, do të ndiheni më në formë se kurrë.

Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme
Lexo edhe :   Parashikimi i motit për ditën e sotme

Akrepi
Ndiqni rrugën më logjike të arsyetimit sot dhe mos lejoni që dikush t’ju bëjë të besoni diçka që është shumë e mirë për të qenë e vërtetë, pa marrë parasysh sa bindëse mund të jenë. Të përballesh me realitetin tani është shumë më mirë sesa të zhgënjehesh më vonë.

Shigjetari
Ju duhet të bëni çdo dhe të gjitha transaksionet financiare ngadalë sot. Nëse mund të shmangni blerjen e ndonjë gjëje, kjo është edhe më mirë. Mos përdorni kartat e kreditit, nëse nuk e keni shumë të nevojshme. Sot duhet të kufizoni blerjet në internet.

Bricjapi
Të shtosh më shumë romancë në jetën tuaj nuk është aq e vështirë tani. Thjesht duhet të filloni t’i shihni gjërat në një mënyrë më idealiste. Universi do t’ju japë shumë energji në aspektin romantik.

Ujori
Nëse jeni të interesuar që të keni një ditë të lehtë sot, do të duhet ta bëni duke thënë u thonë ‘jo’ përgjegjësive. Nëse do të varet nga të gjithë të tjerët, do të ishit i zënë si bletë. Gjithçka ka të bëjë me vendosjen e kufijve nga ana juaj.

Peshqit
Njerëzit që keni përreth kanë përparësitë e tyre dhe ata nuk do t’ju kushtojnë shumë vëmendje sot. Por, në një farë mënyre, kjo mund të jetë shumë e mirë. Sot mund të ndjeheni të lirë për të provuar skemat tuaja më të këqija dhe më të këndshme njëkohësisht.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...