E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

“Historinë tonë s’mund ta ndryshojë askush”, Thaçi flet pas marrjes në pyetje

Pas intervistimit nga prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë, presidenti Hashim Thaçi tha se përkundër faktit që ka zgjatur dëshmia e tij, kanë pasur seanca produktive.

Ai i ka mohuar akuzat, ndërsa ka theksuar se është i gatshëm të përballet me atë që ai e quajti sfidë të re, dhe se sipas tij, askush nuk mund ta rishkruajë historinë e Kosovës.

“Tani i mbetet prokurorit dhe gjykatësit që të vlerësoje me paanshmëri dëshminë time.

Unë nuk kam bërë asnjë lloj krimi apo shkelje të pretenduar. Lufta e jone ka qenë e drejtë, ka qenë luftë për liri. Pikërisht për ketë kemi pasur përkrahje të shumta.

Historinë tonë s’mund ta ndryshojë askush, është e drejte e pastër, jemi krenar”, u shpreh ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...