E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

Historike/ Sfida Liverpool-Chelsea vjen me surpriza, për herë të parë gjyqtare një femër

Në 14 gusht do të zhvillohet ndeshja për Super Kupën e Evropës Liverpool-Chelsea. Sfida do të zhvillohet në stadiumin e Beshiktashit në Turqi. Por, veçantia e kësaj ndeshje veç emocioneve të përballjes, ka të bëjë edhe me një risi.

Për herë të parë, gjyqtarja e ndeshjes do të jetë një femër. Bëhet fjalë për francezen Stephanie Frappart. Më parë 35-vjeçarja ka arbitruar një ndeshje për femra midis Holandës dhe SHBA-së që triumfuan me rezultatin 0-2 këto të fundit. Por, asnjëherë nuk ka qenë një vajzë që referon në një ndeshje zyrtare të djemve në UEFA.

Frappart do të ketë dhe dy asistente të tjera  Manuela Nicolosi dhe Michelle O’Neal. Arbitër i katër do të jetë një gjyqtar i njohur për botën e futbollit si, Cuneyt Cakir, ndërsa në VAR do të jetë italiani, Massimiliano Irrati.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...