E hënë, 19 Tetor, 2020
20 C
Tirana

Historia prekëse/ 35-vjeçari: Gruaja më mori vajzën, nuk e shoh prej 1 viti (video)

Më të lexuarat

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

Nga Butani tek Armenia: Kush janë 5 vendet më të çuditshme në botë

Çdo vend ka gjërat e tij të çuditshme. Dhe ndërsa nuk ka ndonjë parametër për të matur çuditshmërinë e një vendi, është e sigurt...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Prindërit donin ta abortonin, famija shqiptare i shpëton jetën

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë Isufi nga një fshat i Gjakovës i cili ka rrëfyer historinë...

E FUNDIT/ Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, viktima ende në rrugë

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur pak minuta më parë në aksin Tiranë-Durrës, pranë Maminasit. Viktima ndodhet ende në rrugë. Durrës/Informacion paraprak Më datë 18.10.2020,...

U raportua i humbur, gjendet në spital 40-vjeçari në Elbasan

40-vjeçari nga Elbasani, Rrapush Cepa i cili ishte zhdukur që prej ditës së djeshme, është gjendur në spital. Policia njofton se Cepa kishte pësuar aksident...

Sot në studion e emisionit “Me Zemër të Hapur” në News24 ka ardhur rrëfimi i një 35-vjeçari i cili prej një viti nuk ka asnjë kontakt me vajzën e tij. Ishte viti 2010 kur Edmondi dhe ish-gruaja vendosën të martoheshin.

Të rinjtë u njohën fillimisht në rrjetet sociale. Më pas ata u frekuentuan nga afër dhe qëndruan për gati një vit e gjysmë në lidhje. Pas martesës çifti qëndroi në shtëpinë e prindërve të 35-vjeçarit, të cilët ishin shprehur kundër martesës për shkak se ajo që do të bëhej nusja e djalit të tyre kishte qenë e martuar më parë.

Martesa zgjati 8 vjet por përgjatë këtyre viteve 35-vjeçari thotë se është përballur me situata të vështira. Fëmija i parë pasi erdhi në jetë iku prej saj pas 10 ditësh pasi kishte lindur me probleme të mëdha.

Humbja shkaktoi probleme tek çifti. Megjithatë ata arritën ta kalonin këtë periudhë të vështirë dhe në 2014 sollën në jete një tjetër fëmijë. Në vitin 2017, 35-vjeçari pati një konflikt me fqinjin dhe ai u dënua 4 muaj me burg.

Kjo ka qenë periudha më e vështirë për të. 35-vjeçari tregon se gjatë qëndrimit në burg filloi të dyshonte se bashkëshortja kishte dikë tjetër. Ndaj ai i tha se kur te dilte nga burgu ajo duhet te largohej. Por bashkëshortja nuk priti të përballej. Sipas Edmondit ajo iku dhe fëmijën e la tek prindërit e saj. 35-vjeçari pasi doli nga burgu e takonte vajzën e tij normalisht. Çifti iu drejtua edhe gjykatës dhe bëri divorcin.

Gruaja mori vazjën në kujdestari, por situata filloi të ndryshonte. “Vetëm 4-5 muaj i kam paguar pensionin ushqimor pasi kam qenë në vështirësi ekonomike”, thotë Edmondi. Por nga na tjetër ai kërkon të takojë vajzën e tij të cilën nuk e sheh prej datës 30 qershor të 2018. Ish-bashkëshortja ka mbyllur çdo komunikim me të e të njëjtën gjë ka bërë dhe familja e saj.

“Më ka marrë malli shumë për vajzën. Nuk fle gjumë ditë e natë. Absolutisht fare, asnjë komunikim me vajzën. Di vetëm që janë në shtetin grek por asgjë tjetër. Dua të kem komunikim e ta takoj jo të marr kujdestarinë. Vajza le të rri me nënën”, tha Edmondi.

Me gjithë këmbënguljen e stafit të emisionit “Me zemër të hapur”, ish-gruaja e tij nuk pranoi të kishte një përballje, por përballja erdhi nga ish-vjehrri.
Ai akuzoi ish-dhëndrin për sjellje të papërshtatshme duke e parë ndarjen e vajzës si një çlirim.

“Që nga dita që u lidh deri kur u nda, shyqyr që erdhi ajo ditë, unë nuk kam ndenjur një natë i qetë. Babai i tij, kur shkuam u prezantuam më tha që unë s’kam djalë për të martuar, sepse ai nuk është për familje. Mjerë ajo vajzë, mbesa ime që e ka baba. Kur e ka marrë psikologia në pyetje i ka thënë që nuk e dua babin, pse i ka thënë ajo, sepse shan gjyshin dhe nënën nga robt. Nuk ka vajtur për rrahje në burg por për vjedhje”, tha vjehrri. Leonardi tha se do të paguante për vajzën çdo muaj rregullisht vetëm që të takonte vajzën e tij. (BalkanWeb)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tregim mbi anijen në rërë

Nga: Frrok Çupi Ka qenë shkurt, ndoshta në gjysmën e muajit. Vjen lajmi se në Durrës po bëhej nami, familjet e oficerëve kishin kapur anijet...

Moderatorja e njohur largohet në mes të emisionit, ja kush e zevendëson

Dy prezantueset e njohura, Rudina Dembacaj dhe Xhesi Muçaj kanë plotësuar kornizën e emisionit “2 Botë” . Gjatë këtyre puntatave kemi parë 12 konkurentë...

Dallga opozitare ende s’është shfaqur

Nga: Eduard Zaloshnja Në zgjedhjet e 2013-ës, mbi 1 milonë banorë të rritur votuan për partitë opozitare (PS, LSI, FRD etj.). Thënë ndryshe, pothuaj 48%...

“S’është lojë, as një grip i zakonshëm”, Rama: Rimbyllja do të ishte problem

“Për të shmangur mbylljen e dytë, duhet të resopektoni rregullat!". Ishte kjo thirrja e përsëritur nga ana e kryeministrit Rama, sa i takon situatës...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....