Ekonomi

Hipoteka e Vlorës në ngërç, japin dorëheqjen drejtuesit


               Publikuar në : 10:46 - 08/10/19 Gentjan Progni

Drejtoresha e Hipotekës së Vlorës, e Elona Hodaj, e emëruar pak ditë më parë dhe zv drejtori i Hipotekës, Krenar Xhemali, janë larguar nga detyra duke dhënë dorëheqjen.

Hodaj, e cila sot dha dorëheqjen, mori detyrën zyrtarisht në shtator ndërsa urdhrat e parë të saj ishin hapja e dosjeve të vjetra dhe shqyrtimi i tyre si dhe kufizimi i hyrjeve të individëve të ndryshëm në ambientet e institucionit.

U duk se emërimi i Hodajt mbyllte rrokaden ne institucionin ku u pushuan 6 juriste dhe u paralajmeruan me verejtje 19 te tjere, raportoi Panorama.
Hodaj kishte mbajtur me heret postin e Drejtores se Fondit te Detyrueshem te Kujdesit Shendetesor.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT