E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

“Hipokritë, Tirana ju ka bërë dalje”, shpërthen Veliaj për hedhjen e bojës

Të shumta kanë qenë reagimet nga ana e të majtëve lidhur me një nga skenat e sotshme në protestën e opozitës së bashkuar. Bëhet fjalë për hedhjen e bojës së zezë në godinën e Ministrisë së Brendshme, veprim ky që solli reagimin e kryeministrit Rama, por edhe të ministrit Lleshaj.

Këtyre reagimeve i bashkohet edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili ironizon pamjet, teksa i quan “mbresëlënëse”.

Më tej, Veliaj i quan autorët “vandalë e hipokritë”, ndërsa shton se Tirana u ka bërë dalje me vakt.

REAGIMI I PLOTË:

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...