E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Hidhet shorti, zbulohet kalendari i Kategorisë së Parë për edicionin 2021/22

Edhe Kategoria e Parë do të ngrejë siparin më 11 shtator 2021, teksa ditën e sotme në ambientet e stadiumit “Air Albania”, 16 klubet janë njohur me kundërshtarët e tyre dhe kalendarin e plotë për këtë edicion të ri.

Shorti u hodh në praninë e përfaqësuesve të klubeve të Kategorisë së Parë dhe mediave si dhe u drejtua nga Sekretari i Përgjithshëm, Ilir Shulku, shefi i Sektorit të Garave në FSHF, Marjus Sulejmani, futbollistja e ekipit Kombëtar të femrave, Megi Doçi si dhe ish-futbollisti i Kombëtares, Agustin Kola.

Sipas vendimit të marrë nga Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, këtë edicion nuk do të ketë më dy grupe për Kategorinë e Parë, por të gjitha skuadrat do të garojnë në një grup të vetëm, me dy faza.

Më poshtë do të gjeni javën e parë të ndeshjeve të Kategorisë së Parë që do të luhen duke nisur nga 11 shtatori:

Apolonia – Erzeni
Shkumbini – Vora
Maliqi – Lushnja
Tërbuni – Burreli
Tomori – Korabi
Besëlidhja – Bylis
Butrinti – Pogradeci
Besa – Turbina

Kategoria e Pare sezoni 2021-2022, kalendari i plote

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...