E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Hidhet shorti/ Kush do e vendosë fatin e çështjes “CEZ”

U hodh ditën e sotme në Gjykatën e Apelit të Tiranës shorti për çështjen e shumëpërfolur “CEZ”, e cila u pushua disa ditë më parë për mungesë provash.

Por Kuvendi vendosi ta ankimojë në apel vendimin e marrë nga Gjykata e Tiranës. Gjyqtarja Shpresa Beçaj u përcaktua relatore e kësaj çështjeje, përmes shortit të hedhur sot.

Kujtojmë se më 24 janar, Gjykata e Tiranës vendosi të pushojë çështjen lidhur me procedurën e privatizimit të OSSH nga çekët e CEZ në vitin 2007.

Sipas gjyqtarit Lazër Sallaku, dosja u konsiderua e mbyllur pasi hetimet nuk dhanë rezultat dhe nuk u gjendën element të veprave penale për ish-zyrtarët e akuzuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....