E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Hetuesit ngrenë dyshime se piloti grek ka vr*rë edhe biznesmenin

Caroline mund të mos jetë viktima e vetme, pasi ka dyshime të forta se piloti grek Babis Anagnostopoulos ka vrarë edhe shokun e ngushtë. Hetuesit po merrem me provat që kanë gjetur, nëse piloti ka gisht në vdekjen e 53-vjeçarit Stavros Dogiakis. Policia po heton për të parë nëse piloti grek që vrau gruan e tij 20-vjeçare, mund të ketë lidhje edhe me vdekjen e mistershme të pronarit të një restoranti, i cili ishte miku i tij.

Babis mbyti Caroline Crouch, 20 vjeç, me një jastëk ndërsa vajza e tyre Lydia ishte pranë së ëmës.

Policët po hetojnë një lidhje të mundshme midis Babis dhe “bashkëpunëtorit të ngushtë” Stavros Dogiakis, 53-vjeç, i gjetur i vdekur javën e kaluar.

Stavros Dogiakis, 53 vjeç, pronari i tavernës “Kritikos” që ndodhet në periferi të Kantza, u gjet i vdekur të martën, 22 qershor, me fytyrë poshtë, me një dëmtim në kokë, në zonën e Agios Giannis, midis Glyka Nera dhe Agia Paraskevi.

53-vjeçari ishte zhdukur që nga e hëna, 21 qershor, nga Glyka Nera kur u largua me makinën e tij.

Hetuesit fillimisht besuan se vdekja e tij ishte vetëvrasje, por miqtë pyesin se si është e mundur kur ai kishte plagë me armë në kokë dhe gjoks. Dogiakis ishte një fqinj i çiftit në Athinë, dhe ata ishin klientë në rrjetin e tij të restoranteve.

Fokusi i policisë është tani në mënyrën se si Babis financonte pushimet ekzotike, hotele të zbukuruara dhe motoçikleta me vetëm një pagë 3.000 euro në muaj.

Babis, 32-vjeç, pretendoi se një bandë e maskuar u fut në 11 maj në banesën e tij, dhe vrau gruan e tij dhe qenin e familjes. Por më vonë rrëfeu se e kishte kryer ai vrasjen, dhe po pret dënimin në burgun Korydallos pranë Athinës.

Lexo edhe :   Greqi/ Protesta, policia me gaz kundër kundërshtarëve të vaksinimit
Lexo edhe :   Kisha ortodokse greke bën thirrje tek besimtarët për vaksinim

Burimi: Greek City Times

Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...